Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik legyen az eső és...

Melyik legyen az eső és melyik legyen a második nyelvem gimiben? (angol és német)

Figyelt kérdés

8.-os vagyok és felvettek gimibe. Már 1.-től németet tanulok és 27-én alapfokúzok. Angolt 4.-től tanulom heti 2 órában,de nem állok közel a nyelvvizsgához.

Ezt a 2 nyelvet akarom folytatni. Mindkettőből csoportbontás lesz szintfelmérő alapján.

A német mellett az szól, h régebbóta tanulom és egy picit jobban szeretem.

Az angolt mellett az, hogy mégiscsak többen beszélik, mint a németet.

előre is köszi a segítséget


2011. máj. 6. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol. Mivel abból még többet kell fejlődnöd. De hogyha szintfelmérőt írtak, akkor igazából mindegy, mert úgyis ki fog derülni, hogy melyik csoportba kerülsz, és akkor nem te döntöd el, hogy melyiket hány órában tanulod.
2011. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. német, 2. angol.


Mivel a német mellett több logikus érv szól, így azt válaszd elsőnek.

Igaz, hogy az angol a világnyelv, de rengeteg multi cég van, akik németek és itt a leányvállalatuk.

Én is ilyennél dolgozom. Angolul csak akkor beszélnek, ha üzleti tárgyalás van, vagy levelet kell írni és több ország leányvállalat is benne van a cím listában.

Én sosem tanultam németet, csak az utóbbi 1 évben. Én rühellem, 'bikfa' nyelv. Más szereti, mint pl. te :]]

Ha mind a kettőből lesz a későbbiek során (3-4 év múlva) nyelvvizsgád, akkor simán elboldogulsz az életben :]]]

2011. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi

légyszi írjatok még mások is

2011. máj. 6. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Az angol, az vilag nyelv. TEhat barhova mesz, azzal tudsz kommunikalni.
2011. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ezt eddig is tudtam, de azért kössz, h próbálsz segíteni

légyszi írjatok még mások is

2011. máj. 6. 19:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is általános elsőtől tanultam németet, negyediktől angolt is. Gimiben emelt angol osztályba jelentkeztem, persze folytattam a németet is, csak nem annyira intenzíven. Nem bántam meg -mondjuk én az angolt mindig is sokkal jobban szerettem és a némettel ellentétben volt/van hozzá érzékem is. Gimi negyedikben angolból letettem a felsőfokút, németből pedig a közepet.

Szóval szerintem érdemes az angolra fektetned nagyobb hangsúlyt.

2011. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi, akk te is úgy voltál, mint most én vok :-)

csak annyi a különbség, h te az angolt szereted jobban, én meg a németet :-)

2011. máj. 8. 11:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy később hol szeretnél dolgozni, szeretnél-e külföldre menni, melyik országba. Magyarországon talán fontosabb kicsit a német, a német területek közelsége miatt, de az angol világviszonylatban sokkal fontosabb, sőt a spanyol és a kínai is. Én Amerikában élek és itt nem tanulnak németet, a gyerekek spanyolt és franciát tanulnak csak a suliban, szóval német tudással semmire sem mennék Amerikában, Angliában, Kanadában, Ausztráliában például, de ha a környező országokban akarsz majd elhelyezkedni, akkor jobb az angol, csak még fiatal vagy, hogy ezt már most tudd.
2011. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocs, azt akartam írni, hogy a környező országokban fontosabb talán a német.
2011. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"csak még fiatal vagy, hogy ezt már most tudd"

hát igen, pont ez a baj, de an angol felé hajlok, h az legyen az első

2011. máj. 10. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!