Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak szerintem volt k*rva...

Csak szerintem volt k*rva nehéz a Német érettségi, vagy többen így vagytok vele?

Figyelt kérdés

Hallás utáni értés első feladata után röhögőgörcsöt kaptam mert egyszerűen szánalmas volt az egész. Kéttannyelvű osztályba járok, k*rvára vágom a németet de ez még nekem is kritikán aluli lett, mikor az osztályozóvizsga 5 ös, 5 ös lett.


Bár mondhatjátok hogy béna vagyok meg könnyű másra kenni, de sztem akkor is baszott nehéz volt.


2011. máj. 6. 13:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azokhoz, akik rendeztek/felelosek a vizsgakert.
2011. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak a hallásértés megoldásai is; tartalmilag számít csakis.


Ugyanitt ajánlja egy kommentelő "Írjatok erre a címre hogy szerintetek túl nehéz volt.Remélhetőleg változtatnak az átszámítási táblázaton. Szépen megfogalmazva: info@oh.gov.hu."

2011. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Valami ilyesmit írjatok a info@oh.gov.hu-ra. Felháborító ami ma velünk történt!!!


Tisztelt Nemzeti Erőforrás Minisztérium!


Egy panasszal fordulnék önökhöz a mai német középszintű érettségivel kapcsolatban.


A tegnapi napon angolból emelt szinten érettségiztem, és a mai napon pedig német nyelvből közép szinten. Úgy gondolom, a hallás utána szövegértés túlságosan nehéz volt, és az Internetet böngészve kiderült, sok érettségiző van így ezzel. A személyek a felvételen túl gyorsan beszéltek, furcsa akcentussal, illetve a témák sem voltak egy mai fiatal számára könnyen érhetőek, gondolok itt többek között a harmadik feladatra, ahol az élelmiszerek szavatossági idejéről volt szó. Az érettségi előtt megcsináltam az összes, Interneten elérhető korábbi érettségi feladatot, és kijelenthető, hogy azok jóval egyszerűbbek, a középszintű érettséginek megfelelőek voltak. A három feladat közül rendszerint egy volt nehezebb.

Ez a mai napon nem volt így, hisz a felvételen a beszélők nem beszéltek tagoltan, szinte hadarva mondták el a szövegüket. A beírandó szavak sem voltak sok esetben olyanok, amelyek egy középszintű érettséginél a maturálónak tudnia kellene.


Szeretném, ha megvizsgálnák a panaszomat, mert úgy érzem, a korábban érettségizők előnyben voltak hozzám képest. Minden pont fontos számomra a továbbtanulás miatt.


Tisztelettel,


XY

2011. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nagyon durva volt, a hörverstehent a magnóval együtt dugnám fel a retkes oktatási hivatalnak a s*ggébe :@

Minősíthetetlen! Ha nem tudják rendesen megcsinálni, akkor adják át másnak!

2011. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!