Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak szerintem volt k*rva...

Csak szerintem volt k*rva nehéz a Német érettségi, vagy többen így vagytok vele?

Figyelt kérdés

Hallás utáni értés első feladata után röhögőgörcsöt kaptam mert egyszerűen szánalmas volt az egész. Kéttannyelvű osztályba járok, k*rvára vágom a németet de ez még nekem is kritikán aluli lett, mikor az osztályozóvizsga 5 ös, 5 ös lett.


Bár mondhatjátok hogy béna vagyok meg könnyű másra kenni, de sztem akkor is baszott nehéz volt.


2011. máj. 6. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon szar lett.. pedig a próbaérettségim (ami egy komlett érettségi volt) 5-ös lett, de ez...nagyon durva volt (mármint a hallottszöveg értése).. ja, és a n yelvtan 3. és 4. feladata sem volt semmi..:S
2011. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nyelvtan 4. feladata az annyiban volt szar hogy alíg volt rá időm :S
2011. máj. 6. 13:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is brutális volt... komolyan mondom nem rétem, hogy lehet ilyen svájci akcentusos hörverstehen-t betenni ... fuhh de ideges vagyok :@

am nem tudja valaki esetleg, hogy lehet-e mégegyszer megpróbálnom a néemt középszintűt? mert azt tudom, hogy emeltet lehet, de én közepet szeretnék, hogy javítsak egy kicsit.. :) (még csak 11.es vagyok)

2011. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész be szóbelire, akkor érvénytelenítheted a vizsgát és újracsinálhatod; ha megbuksz, akkor is. Amúgy szintemelővel lehet csak, vagy középiskola után újracsinálni a közepet.
2011. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most beszéltem az unokahugommal, aki szintén németet írt, és azt mondta, szerinte is nagyon nehéz volt, főként a hallás utáni. Ráadásul a levelet nem tudta befejezni...nagyon maga alatt van, pedig ettől nem félt annyira.

Csak annyitmondhatok nektek, aki az érettségiig eljut, a tanárai már segítenek annyit, hogy görbüljön. (Ez persze csak akkor nyugtat, ha nem akarsz továbbtanulni, és mindegy a pontszám.)


Sziasztok!

2011. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Decemberben leraktam a felsőfokú nyelvvizsgát németből, ma érettségiztem középszinten, de a nyelvtan 4. feladata ill. a hallásértés naaaaaaagyon nehéz volt számomra. Az összes oszt. társam egyetértett ezzel. Bár szerintem a levél témája egyszerű volt, hát időt nem sokat adtak rá... Szövegértésnél nehezebbre számítottam, de ezt úgy mondom, h még nem láttam a megoldókulcsot.

Pedig úgy mentem neki ennek az egésznek, h 95 % körülit szeretnék, most már nem sok esélyt látok...

2011. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
sztem is nagyon nehéz volt...első része nagyon könnyű,elég lett volna rá akár 45 perc,nyelvtan 3-4. feladat nehéz volt..nem kicsit,mire belekezdtem a 4esbe már kb 5 percem volt rá,.igazán lehetett vna a nyelvtan része 45 perces is,hallásértés érthetetlen volt..tájszólásban:S:/ levélre meg kevés idő,félben hagyott levelek..sz@r volt:( amúgy tud vki megoldókulcsot linkelni? megköszönném:)
2011. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz volt, a levélben meg szerintem az volt a rossz, hogy maga a levél, amire válaszolni kellett TELE volt idegen szavakkal, és mire kibogarásztam a szotárbol, hogy mi mit jelent, az elvett minimum 20 percet..

Amugy hivatalos megoldás, csak holnap lesz fent, de az eduline-on megnézheted a nm hivatalosat.

2011. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak ideirjatok. Egyuttesen megtudjatok valtoztatni a jovobeli erettsegizoknek. Irjatok behivatalos panaszt, hogy hallas utani feladat szerencsetlen valasztas volt. Ha tobben irjak, oda kell fgyelniuk a panaszokra.
2011. máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem a hallásértésre járó pontot el kéne felezni. hova írjak, h ezt meghallgassák?
2011. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!