Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsgáról tapasztalatok?

BME nyelvvizsgáról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hellóka!

Már 6 éve tanulok angolt, most vagyok kilencedikes és ősszel szeretném megpróbálni a nyelvvizsgát. Szerintetek magántanárral (heti mondjuk 2 alkalom) két hónap alatt fel lehet készülni egy középfokú nyelvvizsgára?

Először tanfolyamra akartam járni, de az nem indul a közelben csak TELC-es és én biztosan nem olyat szeretnék.

Még valami: A BME-s nyelvvizsgáról írnátok Nekem tapasztalatokat. Milyen volt, hogy sikerült, stb.

Itthon csak próbaképpen megcsináltam egy feladatsort és így készülés meg minden nélkül, alig 45 perc alatt 72%-ot értem el. Akkor ha rátanulok még, akkor meglehet, ugye?

Köszi előre a választ!


2011. máj. 4. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

60% a limit, úgyhogy szerintem akár már jelentkezhetsz is. nem kell külön tanárhoz menni, középszintnél ilyen tudásnál felesleges, max 1-2 órára, hogy mondjuk átnézzétek, hogy kell jó levelet írni vagy hasonlók, inkább vegyél egy jó felkészítő könyvet.

amúgy szerintem az origós nyelvvizsga a legjobb. voltam már ezen kívül Euro Examen és BME-sen is (mind meglett elsőre, nem ugyanazzal próbálkozgattam :D) és végül is a BME-s is jó. Egyáltalán nem nehéz. Tényleg nem kell külön tanár.

2011. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy meglehet, én is kb. ennyi idő alatt készültem fel rá:) gyakorold be a típus feladatokat, csinálj fordításokat, írj sok levelet, és simán meglesz. Én németből meg angolból is BME-set csináltam, német 80% lett összesen, angol asszem 72% körüli (suliban alig tanultuk őket...)
2011. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor majd szerintem megpróbálom...

A fordítások nehezek szoktak lenni amúgy? Mert amit én néztem az nem volt valami könnyű...és a szóbeli? Az nehéz ? :D

2011. máj. 5. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én BME-s nyelvvizsgát tettem, angol középfokút, és nekem nagyon tetszett az egész ahogy volt.


Nagyon jól meg volt szervezve, kedves volt mindenki, 84% lett végülis, pedig azt hittem a szóbelin meghúznak.

Olyan szavak nem jutottak eszembe hogy gyógyszertár, fél percet gondolkoztam rajta, de kivárták, nem szóltak közbe, eszembe jutott és mentem is tovább.

Szituációnál nem köszöntem a telefonban, majd jelezték hogy kéne.

Úgy mentem ki utána hogy ez cumi lesz, és jöhetek újra, képzelheted mekkora volt a meglepetés mikor láttam, hogy 83% lett a szóbeli rész.


A fordítás nem nehéz, használhatsz szótárt, elég idő van rá.

Nekem nagyon bejött :)

2011. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. máj. 9. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!