Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia felsőfokúm van, angol...

Francia felsőfokúm van, angol nyelvvizsgára készülök, de úgy szenvedek, mint a kutya. Volt már más is így?

Figyelt kérdés
Annyira idegen nekem a logikája, a kiejtés, az egész világa. Úgy érzem, sose fogom megtanulni. Amit ma megjegyzek, holnap elfelejtem. Hallás utáni értés nulla. Mindent franciául írok le...
2011. ápr. 26. 17:50
 1/8 anonim válasza:
100%
Igen!!! Nekem angolból proficiency nyelvvizsgám van. Elkezdtem spanyolul, de nagyon szenvedtem vele...tulajdonképpen azért mert furcsa,hogy valamit a személyes névmásoktól kezdek tanulni, ugyhogy abba is hagytam és vizsgaidőszak után nekiállok magamtól és átvergődöm magam az alap nyelvtanon !!! Hozzá fogsz szokni az angolhoz...nyisd ki a szemed mert mindne angolul van ;)
2011. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Annyira idegen nekem a logikája, a kiejtés, az egész világa."


Ne viccelj, a nyelvtana kb. ugyanaz, a kiejtése más, de nem nagyon távoli a franciától, és hasonló problémák vannak benne, mint a franciában. A szókincs legalább 60%-a egyezik vagy nagyon hasonlít.


Az angol egy lebutított francia. Viszont ennek ellenére komolyan kell venni, folyamatosan kell vele foglalkozni (napi több órát), és akkor beállítódsz rá és nem a francia szavak fognak az eszedbe jutni.

2011. ápr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

"Az angol egy lebutított francia." 2. válaszadó



Hahahaha...hogy lehet egy germán nyelvcsalád egyike egy neolatin nyelv lebutított változata?


Nekem az angol után, amiből felsőfokúm van, a francia 100x könnyebb, mint azoknak, akik francia után kezdik az angolt.


Akkor most melyik a lebutított, könnyű, stb.? :) Hm...

2011. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Hahahaha...hogy lehet egy germán nyelvcsalád egyike egy neolatin nyelv lebutított változata?"


Mindkettő az indoeurópai nyelvcsaládba tartozik, ha már "nyelvcsalád"-okról akarsz tudálékoskodni.


Az angol gyakorlati szempontból közelebb esik a franciához, mint a némethez, mert nagyobb a hasonlóság szókincsben és nyelvtanban is. Az angol szókincs nagy része ugyanis vagy francián keresztül, vagy közvetlenül latin, míg a németben kevés francia és latin szó van és sok a belső keletkezésű.

2011. nov. 14. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Egy germán nyelv akkor sem lehet egy neolatin nyelv lebutított változata.


Egyébként meg sokan alábecsülik az angol nehézségét. Azt hiszik, hogy mert a csöpögős nyálas "I love you, f**k you, BS..." tartalmú, hűdenehéz dalszövegeket tudják hallás után énekelni, akkor már beszélik is a nyelvet.


Egyébként meg elég sok hülye ember van, aki nem bírja évek alatt megtanulni ezt a "lebutított nyelvet"... :)

2011. nov. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Egy germán nyelv akkor sem lehet egy neolatin nyelv lebutított változata."


Sőt, akkor már kezdj el azon pattogni, hogy az összehasonlító nyelvészet nem ismeri a lebutítottság fogalmát.


A valóságban azonban, ha a gyakorlati szempontokat nézzük, nem azt, hogy mi germán meg mi újlatin, akkor az angol gyakorlatilag újlatin nyelvként viselkedik és a franciához áll legközelebb, csak annál egyszerűbb.

2011. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Erre továbbra is azt tudom mondani, hogy akkor elég sok hülye ember van, hogy ennyire nem tudnak egy olyan egyszerű nyelvet, mint az angol megtanulni...legalább középfokra.


Tényleg nem értem. Egyetemet végzettek nagyon nagy százaléka azért nem kapja kézhez a diplomát, mert nem bír egy középfokú nyelvvizsgát sem letenni. Az meg, hogy egy lebutított nyelvből sem, hát szégyen, olyan ciki. :)

2011. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
A kérdezőhöz tenném fel a kérdést: Milyen típusú nyelvvizsgát csináltál? Ajánlod? Tapasztalatod?
2011. dec. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!