Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségiben...

Emelt angol érettségiben segítene valaki?

Figyelt kérdés
A nyelvhelyességi részben van egy feladat, melyben egy szövegben kell keresni a hibákat, és kijavítani azokat. Egyszerűen nem tudom megoldani és rengeteg pontot ér. Nem tudtok valamit tanácsolni? Nincs valami "taktika", amivel könnyebben megoldható?
2011. ápr. 24. 22:55
 1/3 anonim válasza:
Ugyanaz a módszer hatásos, amit magyar szöveg esetén is használnál. Ami bántja a füled azaz hülyén hangzik, az általában nem oké. Ha nem tudsz eléggé angolul ahhoz, hogy ez működjön, akkor keress nyelvtani hibákat, például szórend, vonzatok, végződések stb. Ha esetleg Google megtalálja (vagy rövid és begépeled), akkor kiírhatnád ide azt a szöveget.
2011. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha esetleg Google megtalálja (vagy rövid és begépeled), akkor kiírhatnád ide azt a szöveget."

Szerintem nem a megoldás kell neki, mert azt úgyis megtalálná a neten. De hiába találja meg, ha nem megy neki ez a feladattípus...

2011. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem egy konkrét feladattal van problémám, hanem a feladattípussal. Nem nagyon megy, és mivel emeletezek angolból, nem ártana, ha minél több pontot összegyűjtenék és itt sokat veszítek. Vissza néztem a korábbi feladatsorokat és a legtöbben volt ilyen típusú feladat :S
2011. ápr. 26. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!