Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svédül szeretnék tanulni?...

Svédül szeretnék tanulni? Érdemes? Nehéz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Hallgass ABBA számokat, van, amit svédül énekelnek, hallgass bele youtube-on, és döntds el tetszik-e, tudod-e utánozni.. :)

Ha jól tudom, Magyarországon nem lehet svéd nyelvből nyelvvizsgát tenni, ezt nem tudom hogy ill. hol oldják meg ha kell, vagy egyáltalán szükséges-e papír a nyelvtudásról..

Ha jól megtanulod, esetleg Svédoszágban próbálsz elhelyezkedni, pár évet kint töltesz, tapasztalatot gyűjtesz, itthon biztosan el tudsz helyzkedni tolmácsként vagy akár taníthatod is a nyelvet, anyagilag nagyon megéri, akár mellékállásban is. Munkahely keresésnél is számíthat, ha jól beszéled.

Azt azért nem árt ha tudod, Európa északi országai (Norvégia, Svédország, Finnország) nagyon fejlettek, jóformán a saját nyelvüket nem is beszélik, inkább az angolt. Szóval nem tudom van-e értelme ezt tanulni. Milyne nyelveket tanultál eddig? (angol, német, francia, olasz, spanyol, orosz) Milyen fokon sajátítottad el őket? Mert ha középfokon beszéled, akkor inkább ezekre gyúrj. Szerintem jobban hangzik, ha önéletrajzban az áll a nyelvtudás bekezdésénél, hogy angol felsőfok, német középfok, mint az, hogy angol közép, német alap, svéd alap.. Vagy bármi hasonló. Gondold át mit csinálsz most, mire akarod használni a nyelvet, mennyire vagy elszánt, mennyire akarod elsajátítani, mit akarsz vele kezdeni. Ha van érzéked rá, mindenképpen próbáld meg.

Szerintem a fővárosban vagy nagyobb városokban találsz tanfolyamot. Keress rá a neten.

Sok sikert

2009. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát az angol az jól, most készülök előrehozott érettségit tenni aztán nyelvvizsga középfokon, de a beszéd is folyamatosan, viszonylag hibátlanul megy, szerintem majd a felsőfokút is le fogom tenni valamikor, német, na hát az már más... Az nagyon nem megy:(
2009. márc. 5. 21:16
 3/4 A kérdező kommentje:
Vendéglátós végzettségem lesz majd, aztán fősuli, és úgy szeretnék valahogyan kimenni Svédországba..
2009. márc. 5. 21:18
 4/4 anonim válasza:

Több embert ismerek akik tanultak svédül, olyat is aki tanít de ők az ELTE-n.

Ha ismersz már más európai nyelvet, különösen németet, akkor nem lesz különösebben nehéz. Azt hiszem az ELTE svéd szakra is németből kell felvételizni.

Nemrég voltam egy tájékoztatón a Kreatív nyelvtanulásról, ez egy anyag otthoni tanulásra, az ő reklámjukban egy lány ír arról, hogy kb. 10 hét alatt középfokú nyelvvizsgát tett svédből. [link] Én még nem próbáltam és közvetlen ismerősöm se. A svéd nyelvnek Finnországban is hasznát veheted mert jelentős svéd kisebbség él ott és az országnak egyik hivatalos nyelve. Sok szerencsét!

2009. márc. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!