Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Barátnőm azt mondta, hogy ha...

Barátnőm azt mondta, hogy ha az alap-közép-felsőfokú nyelvvizsgát is leteszem valami diploma jár érte. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jár érte diploma, a diploma megszerzéséhez kell nyelvvizsga. Jól átvert.
2009. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen diploma? ... ayyyy, nem hiszem el, hogy valaki komolyan gondolja az ilyen jellegű kérdéseket.

Bár a bizonyítványt végül is tekintheted diplomának, ez egy elég tág értelemben használt szó, én már olyat is láttam, hogy egy egynapos "tanfolyamért" adtak diplomát, szóval azért na, a hivatalos megnevezése természetesen annak amire te gondolsz, az főiskolai vag yegyteemi oklevél, ill. a mostani bolognaiban meg ugye oklevél BA, MA ..stb, lényeg, hogy csak felsőoktatási intézmény adhatja ki, minden más amit diplomának titulálnak, az takarhat akármilyen gagyi hülyeséget is, éppen a könyvkötőnél nemrég láttam, abszolút még csak nem is akkreditált valami idióta természetgyógyász diplomát. Na hát .... van akinek megteszi, de szóval nem ez a színvonal.


"Mellesleg" egyszerűen a kérdést magát se értem. Hát mi köze van a nyelvvizsgának egy felsőoktatási intézményben szerzett iskolai végzettséghez? Semmi, max amit írtak, hogy előfeltétele annak a nyelvvizsga, de amit írsz az meredek. Jó nagy hülyeséget mondott aki mondta.

2009. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

németül a nyelvvizsgát SprachDiplomnak mondják, nem lehet, hogy azzal tévedt meg az emberke? :)

Szerintem sem igaz, azzal hogy felsőfokon beszélsz egy nyelvet, még igazából tanítani sem taníthatod.. El kell végezni az egyetemet, ahol ugyebár feltétel egy bizonyos fokú és darabszámú nyelvvizsga, aztán kezdhetsz magaddal valamit.

2009. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még szép, ugye pár éve még jogszabályilag lehetett tanítani középfokú oktatási intézményben felsőfokú nyelvvizsgával de azt is csak akkro ha megolvt alapként a tanár végzettség hozzá.

Na mára ez is eltűnt, és csakis kifejezetten szakos nyelvtanár taníthat, ulll. középfokon csak bölcsészeti karon végzett nyelvtanár, az már kérdés, hogy nagyon sokszor tesznek a jogszabályokra és hallottam már olyat, hogy ketté állt a fülem ....

2009. márc. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!