Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vajon meg tudok tanulni...

Vajon meg tudok tanulni oroszul önállóan, az ELO segítségével?

Figyelt kérdés

Oroszt még soha nem tanultam (németet és angolt igen), és ahogy nézegettem, lehet, hogy kissé nehéz... Aki tanult már oroszt, segítene kicsit a döntésben?

26/N


2011. ápr. 15. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem még anno kötelezően tanították.

Én nem javasolnám, hogy tökegyedül állj neki. Legalább a kiejtés begyakorlásához kellene segítség. Szerintem. A tanárom anyanyelvi szinten beszélte az oroszt, hihetetlen kiejtése volt, sosem tudtam teljesen elsajátítani. Pedig 4 évig gyakoroltatta és jó a nyelvérzékem, más nyelvek minden nehézség nélkül szinte "ragadtak rám".

Szóval a helyedben legalább az elején igénybe venném tanár segítségét, aztán majd érzed, hogy honnan tudod esetleg egyedül folytatni, de a társalgás gyakorlásához mindenképpen kell legalább egy partner, ha nem is tanár.

2011. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Teljesen rákattantam az oroszra, és nincs a közelemben orosz tanár (még oroszul beszélő ember sem), s az ELO jött számításba, mint lehetőség. De akkor lehet, hogy hagyom ezt a nyelvet :(

Bár a kiejtést elvileg el tudom sajátítani a tanfolyamhoz járó CD segítségével. Vagy mindenképpen tanár kell hozzá?

2011. ápr. 15. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 2. éve tanulok oroszul. Sztem önállóan is lehet tanulni. A kiejtése pedig nagyon könnyű, plusz ha még CD-t is kapsz akkor semmi akadálya. Sztem az angol kiejtés 20.000 nehezebb mint az orosz. Plusz az orosz sztem is egy nagyon jó nyelv, egyre divatosabb és rengeteg helyen lehet kamatoztatni.

Sok sikert!!!

16/f

2011. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy megtanulhatatlan nyelv, csak annyi kell hozzá, mint az összes többihez: kitartás, érdeklődés, türelem, és persze egy pici nyelvérzék sem árt, illetve nem szabad elkeseredni ha nem megy minden elsőre. A kiejtéstől pedig egyáltalán nem kell tartani, az összes nyelv, aminél érthető ez a félelem, az az angol, a francia és a portugál. Hajrá!:)
2011. ápr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor mindenképpen belevágok. Sokat segítettetek!
2011. ápr. 16. 12:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Megrendeltem :) már nagyon várom az első leckét!
2011. ápr. 16. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval tanultlál németet és angolt, :) rá fogsz döbbeni menynivel könnyeb az orosz nyelv! Egyedül is lehet tanulni, miért ne lehetne? A legtöbben a mai világban egyedül vágnak bele a nyelvtanulásba. A videómegosztó portálok telis tele vannak nyelvoktató anyagokkal, ami nagy segitség lehet a kiejtésben! Sok sikert kivánok neked! Viszont :) én elkezdtem korábban egy elo-s anyagot,nekem nagyon nem jött be! még jó hogy az első hónap probahónap... :P
2011. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is rendeltem tőlük korábban, Kertépítést (de nekem tulajdonképpen nem a minőségével volt bajom, hanem azzal, hogy kertészmérnökként végeztem, és azt hittem, ez a tanfolyam tesz hozzá, de sok újat nem mondott... az anyag egyébként jó volt, csak tényleg nagyon szájbarágósan, az alapoktól kezdte - nem az ELO hibája, az enyém, hogy mellényúltam).
2011. ápr. 17. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:
igy van , jól fogalmaztál, az elo nagyon szájbarágósan" tanít ráadásul olyan dolgokat amelyek teljesen fölöslegesek.
2011. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!