Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol a legkönnyebb a középfokú...

Hol a legkönnyebb a középfokú német nyelvvizsga megszerzése (akkreditált)?

Figyelt kérdés

Második idegennyelves németes vagyok, és szeretnék németből is nyelvvizsgát csinálni, de tudásom koránt sem érzem olyan biztosnak, mint az angolt, amiből elsőre meglett a nyelvvizsgám, igen magas százalékkal. Mivel továbbtanuláshoz kell a nyelvvizsga, jelenleg csak az érdekel, hol tudnám a legkönyebben megszerezni azt.. Majd egyetemen/fősulin úgyis szeretném tovább tanulni a németet, hogy tényleg tudjam úgy beszélni, mint az angolt, de egyenlőre az odébb van. Szóval ötleteket várok,

köszi!!! :)


2011. ápr. 10. 12:41
 1/7 anonim válasza:
Én a BME-re szavazok :)
2011. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én ÖSD-re szavazok, mivel ott eléggé megcsinálhatóak a feladatok ha persze tanulsz rá és begyakorlod azokat, és még az idő is olyan, hogy nem kell kapkodni, szal megcsinálható, és nemzetközileg is elfogadott, szal én ajánlom, nincs benne fordítás mivel egynyelvű, a szóbeli is könnyebb mivel nem páros, hanem csak a vizsgáztatóval kell beszélned
2011. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
bme jessz az nem olyan egetverően nehéz
2011. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is második idegennyelves-németes vagyok, első tanult nyelvem szintén az angol és szintén ezzel a problémával küzdök.

Nekünk azt mondták, hogy ÖSD-re menjünk, mert a feladatok jól begyakolólhatók, nem érhet meglepetés minket. A szóbeli rész 3 feladata mindig ugyanaz, szintén lehet rá készülni.

2011. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor vagy BME, vagy ÖSD. Majd megnézem a típusfeladatokat, szuperek vagytok! Így nem kell sok-sok nyelvvizsgaközpont között válogatni :) Köszi, pluszok mentek:)
2011. ápr. 21. 14:33
 6/7 anonim ***** válasza:
bme-t mindenhol elfogadják !! nagyobb a presztízse mint az ösd-nek..
2011. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ösd-t is elfogadják mindenhol mivel akreditált nyelvvizsga, és még nemzetközi is...
2011. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!