Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy felsőfokú, vagy két...

Egy felsőfokú, vagy két középfokú nyelvvizsgával megyek többre?

Figyelt kérdés

Van már egy angol középfokom, nem tudom, hogy szeptemberben az angol felsőfokra való felkészítést kezdjem el, vagy a spanyol kezdőt.


A távoli cél az, hogy egy felsőfokúm és egy közepem legyen.


2011. ápr. 4. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:

ha csak maga a papír kell (pluszpont, vagy akármi miatt), akkor tök mindegy melyiket választod.


szerintem a lényeg az, hogy az adott nyelvet beszéld és ne csak értsd, ha ez megvan, utána lehet menni a következő nyelvre. persze azt mondják sokan, minél több nyelv, annál jobb, de ha ott a 2 papír, közben meg pl. állásinterjún ha bekérdeznek nem bírsz folyamatosan beszélni, akkor senkit nem érdekel mi van az önéletrajzodban.

2011. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem, hogy ha az angollal mindennapi kapcsolatban állsz (pl. filmeket, sorozatokat nézel, esetleg tudsz is beszélgetni valakivel), akkor hagyd a felsőfokút és nyugodtan nekiállhatsz a spanyolnak :) (legalább is, én így csinálnám)
2011. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint érdemes több nyelvet közép szinten beszélni és érteni, mint egyet tökéletes szinten.

A legtöbb végzettség mellé ma már a nyelvtudás adja azt a plusszt, amivel el lehet helyezkedni. A nyelvtudás kincs! A mi cégünknél már az állásinterjún tesztelték a beszélt nyelveket és nem a nyelvhelyesség, hanem a kommunikatív készség és kifejezés volt a döntő.

Szóval érdemesebb elkezdeni a spanyolt, hacsak nem elsődleges célod az angol felsőfok. (Én leraktam az angol közepet, utána rögtön elmentem felsőzni is. A szóbeli plusz tanulás nélkül meglett...)

2011. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem kellenek pontok, egyetemista vagyok.

Napi szinten találkozom az angollal, nagyjából szinten tudom tartani.


Igazatok van, azt hiszem idén elkezdem a spanyolt.


Írjatok még véleményt nyugodtan.

2011. ápr. 5. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!