Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rendhagyó nyelvi óra?

Rendhagyó nyelvi óra?

Figyelt kérdés
Közeledik a gyerekek figyelme egyre jobban elkalandozik, nehezebb őket lekötni. Szeretnék egy pár rendhagyó órát tartani. Gimnazistákról és angol nyelvi óráról lévén szó, kíváncsi vagyok milyen interaktív, szórakoztató, rendhagyó játékokat, feladatokat javasoltok. Jöhetnek tippek az érintett korosztálytól is:)
2011. márc. 31. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Modern, populáris zenék hallgatása. Nyomtatsz hozzá dalszöveget, de néhány szót kihagysz belőle, amit nekik kell beírni.

Lehet lefordítani is a dalszöveget, mi nagyon meglepődtünk pl, mikor megtudtuk miről szól Britney 3 című száma. Na, azóta nem is énekeljük olyan gyakran. :)

2011. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én gimis vagyok, szóval lennének ötleteim. ha már mondjuk a 6. óra, akk nekem nagyon elegem van a suliból és akk mondjuk nem szívesen felelek, és nem is szeretek dolgozatot írni. ilyenkor az lenne a legjobb, ha beszélgetnél a gyerekekkel azon a nyelven, amit tanítasz. aztán a zenehallgatás is jó ötlet. ezenkívül még nagyon sokminden van, de a lényeg az, hogy akkor a gyereknek ne kelljen már se olvasnia és fordítania se felelnie.
2011. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyelvi játékok, például Activity, Tabu, és hasonlók.
2011. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az adekvát válaszokat!:)
2011. márc. 31. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Shakespeare opuszainak gondos elemzése, amely az emberi intellektus egyetemes, és fokozatos fejlődésére irányul.
2011. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!