Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú TELC nyelvvizs...

Német középfokú TELC nyelvvizsga szóbeli részénél milyen hosszú prezentációt kell tartani?

Figyelt kérdés
És megkapom, hogy miről beszéljek vagy húzok vagy választhatok 2-ből vagy hogy van?
2011. márc. 30. 14:05
 1/10 anonim válasza:

te választod még otthon, pl. film, Titanic. rákeresel németül a neten a sztorira, megtanulsz kb 15 mondatot, vizsgán elmondod. a besz. partnered feltesz ehhez kapcs 3 kérdést, majd fordítva az övéhez te is. plusz van még egy feladat, pl dohányzás, azt ők adják, arról kell beszélni.

mikor mész és hol? írásbelid megvan?

2011. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Áprilisban megyek majd Szegeden. Még nem voltam nyelvvizsgázni...

Köszi a választ!

De akkor a tanárom miért dolgoztatta ki velem mind az 5 témakört? Én meg már benyaltam kettőt. :S

Egyébként csak azért kérdezem, mert a filmet és könyvet nagyon nem szeretném...azok elég gyatrák lettek.

2011. márc. 30. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen te választod ki az öt közül az egyet. Az én tanárom rendes volt, csak azt az egyet dolgoztatta ki, amit választottam=)

Másfél perc, ha jól emlékszem, de a telc.hu-n minden ott van.

2011. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja még annyi jutott eszemne hogy az én prezentációm vonalas A4-es lapon egy oldal és még kb 5 sor lett, és még visszavolt kb 8-10 sor, mikor a vizsgáztatók leállítottak, hogy elég lesz, akkor jöttek a kérdések. Úgyhogy násfél percnél tényleg nem hosszabb.
2011. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja, de jó lenne, ha én választhatnék! =)

Csak néhol azt olvasom, hogy nem választhattak, ezért félek...

És a másik 2 feladatod mi volt, megkérezhetem? Ja, ér nagyon köszönöm a választ! :)

2011. ápr. 9. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Problemlösung volt az egyik, a pároddal közösen kell egyezségre jutni egy "problémával" kapcsolatban, pl megszervezni egy szülinapi bulit, egy kis idegenvezetést, egy túrát...Nekünk egy iskolaújságot kellett megszerveznünk, milyen témák legyenek benne, milyen gyakran jelenjen meg, pénzbe kerüljön-e, stb.

A másik meg egy szöveg (újságcikk) alapján kell beszélgetni, már nem is emlékszem mi volt a német neve a feladatnak, pedig csak egy éve volt. A dohányzásról szólt. Hogy ki kéne őket tiltani a közhelyekről vagy sem, mennyire tolerálható, stb. Ez kapcsán bármi, ami összefügg a témával, a vizsgáztatók nem szólnak bele semmibe, beszélgetni kell, kb 5 percig. Vagy 3 percig? Az egyik.

A felkészülési idő alatt a felkészülő teremben kaptok egy kis füzetecskét (pár összetűzött A4-es lap)abból kell elolvasni ezt a szöveget, +ott az öt prezentációs téma, és a problémamegoldás feladata. Meg kaptok lapokat, ahová jegyzetelhetsz bármelyik feladatról, azt a vizsgán használhatod.

Egy éve ez volt, szerintem nem változozz még meg.

Sok sikert!

2011. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ezen nem változtattak még? most is úgy van németből, hogy a prezentáció résznél az 5 téma közül azt mondom amit akarok? köszönöm előre is. (csak annyira érdekes, hogy ekkora különbség van angol és német B2-es TELC nyelvvizsga között)
2011. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valahol kapod a témát, valahol 2 közül választhatsz, de az egyik minden esetben az 5 közül vmelyik.

De én pl. az 5 közül választhattam...

2011. máj. 8. 20:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne változtattak, a bátyám most volt asszem márciusban, de lehet hogy februárban és ugyanúgy volt neki mint tavaly nekem, hogy választahtott az öt közül. Tényleg nagon nagy a különbség az angol és német középfok között, először neekm is fura volt. Az érettségi is, a német közép az angol középhez képest egy vicc. Meg az emelt is.
2011. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Végül hogy sikerült?
2013. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!