Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit érnek az ilyen intenzí...

Mennyit érnek az ilyen intenzív nyelvtanfolyamok?

Figyelt kérdés
4-es vagyok Angolból középiskolában, 11. évfolyam. Nyáron szeretném letenni a középfokú nyelvvizsgát, ezért szeretnék elmenni egy ilyen tanfolyamra. a BME 4-5 hetes tanfolyamait nézem. Ennyi idő alatt, így 7-9 fős csoportokban tényleg normálisan fellehet készülni a nyelvvizsgára? Tapasztalatok?
2011. márc. 29. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
én a Francia Intézetbe jártam egy 5 hetes intenzív tanfolyamra, 8-an voltunk, de abból 2 ember biztos hiányzott mindig, tehát 6 fős volt gyakorlatilag a csoport. Rengeteget lendített rajtam az az 5 hét, én csak ajánlani tudom.
2011. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Nekem is jó volt, de a sikerhez az is kell, hogy délután is vedd át az anyagot és készülj másnapra.
2011. márc. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tavaly én is jártam.

4 hetes tanfolyam volt, 10-es csoportok (igaz, a beiratkozáskor 8-nak mondták :D)

Alapfokon voltam, fellendített egy gyenge középfokra. Átismételtük a nyelvtant, kommunikálgattunk, sokat olvastunk-fordítottunk.


A másik tanfolyam már vizsgafelkészítő volt (TELC), 4 hetes, ugyanúgy intenzív (5x5). Minden nap leckének egy nyelvvizsgának felérő feladatsort kaptunk egy rakás szóval, másnak ellenőriztük és a szóbeli témaköröket beszéltük át, szituációt gyakoroltunk. Fogalmazásokat kellett írni háziban meg levelet, ezeket is kijavította a tanárunk, néha ezekből feleltünk. A végén 2x csináltunk próbavizsgát, azokon átcsúsztam :)

Nem mentem vizsgázni, mert szakmaira készültem, magántanárral folytattam a tanfolyam után. Sajnos elsőre nem sikerült, de úgy érzem 50%-ban múlt csak rajtam, szorgalmasan készültem, de nehéz volt a feladatlap :S


Sokat érnek ezek az intenzív tanfolyamok, és ha utána is használod egy kicsit a nyelvet, akkor nem vész el az ott megszerzett tudás.. Csak ne maradj le már az elején, mert akkor lehetetlen lesz bepótolni :)

2011. márc. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!