Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy segítsek a barátnőmnek?

Hogy segítsek a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk már fiatalok(39 évesek vagyunk) A barátnőm Angliába költözött 2 évvel ezelőtt.Sajnos nagyon el van keseredve mert képtelen megtanulni angolul.Járt többször is tanfolyamokra,ahol eljut egy bizonyos alapszintig,de utána leblokkol,és nem megy neki tovább.Mindig attól fél,hogy a rossz hallása miatt kigúnyolják,megvetik..Sajnos e miatt meg se mer szólalni..

Naponta több órát is angolozik könyvekből,CD lemezekről..Általában angolul nézi a filmeket is,de még így sem megy neki..Már úgy sajnálom szegénykémet,de már nem tudok mit tanácsolni neki.Sok cd-t küldtem neki,sok angol könyve van..de egy darabig megy,és a végére hogy úgy érezi semmit nem tud,feladja.Miben tudok neki segíteni még???

Elég rossz amikor beszélek vele skypon,és kérdezem,hogy dolgozol már? minden oké? egy darabig tartja magát,majd sírva fakad,hogy már nem mer munkát sem keresni,hiszen elküldik úgyis..(hozzá kell tennem,hogy nem egy beszédes nő,,itthon is inkább a csendesebbek kategóriájába tartozik..)

Valami tipp esetleg? Én már minden lehetőséget kiaknáztam szerintem...


2011. márc. 27. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van kedve gyakorolni az angolt úgy, hogy angolul beszélget, és senki nem röhögi ki, hanem segít neki, motiválja, stb. akkor írj privit.


Angoltanár vagyok. Olyan nincs, hogy valaki ne tudna megtanulni egy nyelvet!


28/L

2011. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szegény...biztos nehéz lehet neki..remélem egyszer öröme lesz az idegen nyelvvel...
2011. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jol ertem, mar kint van Angliaban? Egyedul van kint vagy a csaladjaval ment ki?

Mert ha egyedul ment ki "szerencset probalni" es eddig nem jott ossze, akkor talan jobban jarna ha hazajonne es inkabb itt probalna munkat keresni, ugyanis meginkabb hatranyban van az aki nem odavalosi, nem beszeli jol a nyelvet es meg mellette meg se mer szolalni.

Ha viszont a csaladjaval van kint, akkor persze nem lehet csak ugy mindent ott hagyni, hanem valahogy kenytelen alkalmazkodni.

Az angol allam nem szervez az ott letelepedo kulfoldieknek nyelvoktatast? Mert akkor olyan csoportba kerulne, ahol szinten hozza hasonlo helyzetben levo kulfoldiek lennenek, es akkor nyilvan senki nem nevetne ki ha esetleg nem jol ejti ki a szavakat vagy ilyesmi. Ha nagyobb varosban lakik, esetleg kereshetne egy ott elo magyar szarmazasu angol-tanart (vagy eppen ott levo erasmusos magyar egyetemista, foiskolast) akivel gyakorolhatna meg pluszban.

2011. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Családjával van kint,és azokat a lehetőségeket amiket felsoroltál,már én is ajánlottam.Járt tanfolyamra.Mesélte,hogy eleve úgy kezdik a tanfolyamot,hogy íratnak egy felmérő tesztet,hogy ki mennyire tud angolul,és abba a csoportba kerül.A nulláról indult olyanokkal akik szintén nem tudtak angolul.Mesélte,hogy egy csoportban eleinte csak 8-10-en voltak,ahol egyedül ő volt magyar.A legtöbben brazilok,és kínaiak voltak.De egyre emelkedett a csoport létszáma,és egyre több brazil jött.Mesélte,hogy nagyon zavaró volt neki,hogy a tanár csakis angolul kommunikált,és ha a brazilok közül valaki nem értette,akkor óra alatt egyszerűen portugálok elmagyarázták a többiek.Volt alkalmam elmenni egyszer vele egy ilyen órára.Hát tényleg zavaró,hogy többször hall az ember portugál szót..A tanárnő pedig amikor a barátnőm férje panaszt tett ez ügyben csak annyit mondott,hogy ő nem szólhat felnőtt emberekre..Bár igyekszik ahogy tud..4 hónap után inkább nem ment többet..Amit meg is értek hiszen ezért havonta 150 fontot kellett fizetnie.A kisvárosban ahol él,nincs olyan magyar aki tanítana angolul.Ha lenne,már rég felkereste volna.Igazából az a kevés magyar aki kint él,sem nagyon tartja a kapcsolatot a másik magyarral.A magyarok közt nincs összetartás,és evvel mindenki egyetért aki kint él.
2011. márc. 28. 11:59
 5/6 A kérdező kommentje:
javítok: portugálul...
2011. márc. 28. 12:00
 6/6 A kérdező kommentje:

: tegnap 23:03-nak.

Megírtam neked a barátnőm email címét..Szóltam neki is,hogy ne lepődjön meg,ha egy kedves idegen írna neki..

2011. márc. 28. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!