Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van kereslet a nyelvvizsgázott...

Van kereslet a nyelvvizsgázott gimnazisták iránt korrepetálás céljából? Vagy ne is próbáljam?

Figyelt kérdés

megvan a felsőfokú nyelvvizsgám német nyelvből,tanárnak szeretnék menni. gondoltam arra h korrepetálnék kicsiket,vagy esetleg közép fokig. van erre valami esély hogy találok tanítványokat? vagy ne is próbáljam még?

(pécs)


2011. márc. 23. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Őőő, az egy dolog, hogy valaki beszél egy nyelvet, az meg egy másik, hogy tanítani is tudja. A tanárok azzal is töltik az idejüket az egyetemen/főiskolán, hogy tanulják, hogyan kell tanítani, hogyan kell úgy elmagyarázni, hogy az a legérthetőbb és legcéélszerűbb legyen a tanulók számára, stb., és ha valamit rosszul csinálnak, akkor lehet, hogy több kárt okoznak, mint hasznot...
2011. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen ezért gondoltam h én csak korrepetálnék. pl unokaöcsémmel minden hétvégén átveszem az előző heti német sulis anyagot,és fél év alatt 3asról 4es szintre jött fel.

önállóan tananyagot nem adnék le ha nem kell,csak segítenék. ilyenre gondoltam elsősorban :)

2011. márc. 23. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

ha azt írják, hogy próbáld, akkor kiraksz hirdetéseket, és keresel tanítványokat? ha az lesz a válasz, hogy ne, mert felesleges, akkor meg sem próbálod? hagyod a fenébe? ha tanítani akarsz, és úgy érzed kompetens lennél, akkor keress tanítványokat, ilyen egyszerű.

amúgy valószínűleg a pte kicsit talpraesettebb nyelvszakos diákjai is többnyire próbálkoznak ezzel, de ha jó vagy, senkit nem érdekel, hogy gimnazista, vagy egyetemista vagy.

2011. márc. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :) végülis jövőre már várhatóan én is német szakos egyetemista leszek,fél év tényleg nem nagyon számít..:)
2011. márc. 24. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!