Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy tanulom az...

Miért van az, hogy tanulom az angolt, de egy kukkot nem értek a folyamatos beszédből?

Figyelt kérdés

illetve egy nagycsomó szóra több tippem van, hogy mit mondanak, mert a szavakat többféleképpen lehet kihallani

pl:

by heart = kívülről (pl megtanulni valamit fejből mondani)

my heart = szívem

és hiába nézek angol filmet angol felirattal, az túl gyors, meg hiába hallgatom a zenét gyerekkorom óta...

megjegyzés: az alapfokra gyúrok még csak


2011. márc. 4. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem használod eleget. Az ilyen dolgokat a szövegkörnyezet és a szituáció segít eldönteni. Keress beszélgetőpartnert, akivel angolul társaloghatsz. Az internet nagyszerű nyelviskola.
2011. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A zene semmit nem ér, mert nem értelmezed, max. a kiejtésben segíthet. A film jó megoldás, de ne várj azonnal csodát.

Beszél valaki a családodban angolul? Csináljatok "angol napot", amikor egész nap csakis angolul kommunikálhattok. Rengeteget számít.

Én kollégista voltam gimiben, és a szobatársaimmal csináltuk ezt, a kedd, szerda, csütörtök angol, német, francia nap volt. Igaz, én pl. franciául nem beszélek, de még a többieket hallgatva is ragadt rám valami :)

2011. márc. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

TV bekapcs, CNN, BBC-re átvált, néz. Jó sokat. Napi legalább 2 órát.

Ez elején lófaszt sem fogsz érteni, nincs ezzel semmi probléma. Nézzed, nézzed folyamatosan. Pár hét után már nagyon nagy változás lesz, ha több hónapig csinálod, utána már nagyon jól fog menni.

A hallott szövegértésen nem segít az, ha könyvből tanulod az angolt. Csak akkor fogod érteni, ha tényleg a hallottak alapján gyakorlod. Ez vonatkozik a beszédkészségre, mindenre. Tüzet tűzzel oltani, itt ez az elv érvényesül.

2011. márc. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi

a remény feléledt :)

2011. márc. 4. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:

"hiába nézek angol filmet angol felirattal, az túl gyors, meg hiába hallgatom a zenét gyerekkorom óta..."


A zenehallgatásnak semmi értelme, mert egyrészt túl nehéz (torzan, bunkón ejtik a szöveget, vagy a zenétől nem hallatszik), másrészt primitív és életszerűtlen a nyelvezete.


A filmnézésnek több értelme van, de jobb felirat nélkül. Felirattal nincs sok értelme, mert csak a feliratot fogod olvasni. Azt is lehet, hogy nézed a filmet, ha nem érted, visszatekered és próbálod megérteni a szöveget. Ha végképp nem megy, megnézed a feliratfile-t.


De nem filmnézéssel kell kezdeni, mert az nehéz, hanem rádióműsorokkal, televíziós hírekkel, parlamenti közvetítésekkel stb. Ha az már megy, akkor léphetsz tovább a filmekhez.


A lényeg nem megijedni, az előző jól leírta: először nem fogsz érteni semmit, aztán fogsz érteni szófoszlányokat, aztán mondattöredékekeket, aztán már követni tudod, miről van szó, végül pedig értesz mindent. Gyakorolni kell és nem visszariadni attól, hogy ez egy fárasztó, nehéz munka és sok-sok órát bele kell fektetni.

2011. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Alapfokú? akkor teljesen természetes, hogy nem érted. De jó, hogy próbálkozol, azzal is sokat tanulsz :)


Ez segít a nyelvtudási szintek áttekintésében:

[link]


B1 az alapfokú nyelvvizsga szintje, ha jól tudom.

Ott a hallás utáni értés: "Ki tudom szűrni a lényeget azokból a rádió- és tévéadásokból, amelyek aktuális eseményekről, szakmai vagy érdeklődési körömnek megfelelő témákról szólnak, ha eléggé lassan és tagoltan beszélnek."

2011. márc. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"De nem filmnézéssel kell kezdeni, mert az nehéz, hanem rádióműsorokkal, televíziós hírekkel, parlamenti közvetítésekkel stb."

???

Rádióműsor se egyszerű, nincs kép, ami segítene a megértésben

Parlamenti közvetítés???


Akkor már inkább egy film, vagy sorozat, ami érdekli, akkor ott a motiváció. Parlamenti közvetítéssel megutálni lehetne a nyelvtanulást, a köznapokban használható szókincs bővítése is probléma lehet :)


Ja, meg ilyenek

[link]

[link]

2011. márc. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 05:57


Nem tudom, mi a bajod a brit parlamenti közvetítéssel, nagyon szépen beszélnek, a nyelvtanulás nem kizárólag a szleng elsajátításából áll.

2011. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A brit parlamenti közvetítéshez tudnál linket adni?


Anno a bbc prime szappanoperáit nagyon szerettem, de a t-kábel beintett... És amíg bbc prime volt addig volt rajta teletext is amin szó szerinti feliratozással ment az angol, semi ferdítés nem volt benne. A színészek pedig tisztán beszélnek. A bbc entertainment azért rossz, mert nem lehet angol feliratot bekapcsolni, ugyanis nincs már teletext. A magyar feliratozás meg sokszor hamis, félrevezető.

2011. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2011. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!