Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyik percben úgy érzem, hogy...

Egyik percben úgy érzem, hogy hülye vagyok, nem fog sikerülni a nyelvvizsga, a másikban meg úgy, hogy már holnap elmehetnék, mert simán sikerül. Miért?

Figyelt kérdés

1 éve járok magántanárhoz, 6 éve tanulom a nyelvet, de mégsem vagyok olyan nagyon jó szinten. Épp ezért néha úgy érzem, hogy kár elmenni, mert tuti bukás, nem lesz meg a nyelvvizsgám, nem vesznek fel az egyetemre, stb, a másik percben meg úgy vagyok vele, hogy azért annyira hülye mégsem vagyok, meg TELC-re és ECL-re simán be lehet gyakorolni a feladatokat.

Egyébként csinálom a teszteket, van, hogy megírom 90%-osra, de van, hogy csak 50-re. Általában ilyenkor borulok ki.

Volt más is így? Sikerül végül a vizsga? :S


2011. márc. 3. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:

ECL-en azért a hallgatás húzósabb, TELC-en mindenki átmegy, aki ki tud nyögni egy értelmes mondatot (ismerősöm egyet se tudott, mégis átment). Ha hat éve tanulod, ebből egy intenzív, akkor szerintem megkockáztathatnád (feltéve, hogy órán kívül, otthon is foglalkoztál vele. Nekem sincs valami hű de nagy nyelvérzékem, mégis le tudtam tenni 1 év alatt 2 közepet (külön-külön készültem fél évet intenzíven, egyiket előtte csak 2 évig tanultam), ha meg meg tudod csinálni 90 %-ra is, felesleges paráznod (feltéve, hogy ezek vannak nagyobb arányban).

Komolyan, ha összeveted mind, és az árlagod 60% feletti, akkor vágj bele, mert bőven van esélyed.

2011. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így éreztem a vizsga előtt, aztán mégis átmentem valahogy.
2011. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyszerűen tipikus vizsgadrukk.

Milyen nyelv amúgy?

2011. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor reménykedem!

Ja, és németből megyek, középfokon.

2011. márc. 4. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!