Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két középfokú vagy egy felsőfo...

Két középfokú vagy egy felsőfokú nyelvvizsga egy év alatt?

Figyelt kérdés
Németből 85-90%-ra írom a középszintű érettségiket, angolból szintén. Jövő májusig le kellene tennem egy felsőt vagy két középfokot. Nem tudom, melyiket lenne "egyszerűbb". Angolt jobban szeretem, sokkal jobban motivált vagyok (mostanában szinte az egész szabadidőmet az angolnak szentelem), viszont a beszéd/írás nem megy valami jól. Valahogy nem logikus nekem. Németet nem szeretem, kicsi a szókincsem, nem szoktam vele foglalkozni, viszont használni sokkal biztosabban tudom, és ez valószínűleg a későbbiekben is így maradna. Szerintetek? Tudom, hogy mindkettőt nehéz elérni, de lesz időm tanulni.
2011. márc. 1. 15:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy angolból a középfokú nyelvvizsga listeningje és readingje nagyon már elég jól megy, a szókincsem is kb. középfokon van már.
2011. márc. 1. 15:40
 2/4 anonim ***** válasza:
egy felsőfokkal szerintem többre mennél, de a középfokú egyszerűbb.
2011. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a pontszámítás szempontjából nézzük, akkor 2 középfokú 2x28 pont, egy felső fokú pedig 40 pont. Nem tudom igazából ha van időd ráfeküdni, akkor bármelyik összejöhet, sok szerencsét :)
2011. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első körben készülj az angol középfokra, mondjuk május-június körül ütemezz be egy nyelvvizsgát. Ha addig nem tudsz rá felkészülni, várd meg a nyarat és iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, ott fel tudsz készülni a vizsgára másokkal, nyár végére meglehet a középfokúd, és ha addig is szorgalmasan gyakorolsz (gyakorlod a nyelvtant és a levélírást, olvasol, szavakat tanulsz) és elszánt vagy, tuti lesz. Ezután csak rajtad áll, hogy megpróbálod-e ugyanezt németből is vagy inkább rászánod a maradék idődet és sok gyakorlással, esetleg különtanárral megpróbálod a felsőfokot... Középfokról már 'csak' egy nagy ugrás :)

Ha az angollal sokat foglalkozol, közvetlen utána elkezdeni-folytatni egy másik (hasonló) nyelvet, az elején keverni fogod és nehéz lesz, de hamar belerázódsz. én is így voltam vele, csak fordított sorrendben :)

2011. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!