Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bengáli nyelvet hogyan lehet...

Bengáli nyelvet hogyan lehet itthon tanulni, elsajátítani?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát hogyha hobbiból szeretnéd, akkor előtte ajánlanám: angol,német,francia,spanyol,orosz,olasz
2011. márc. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kanóc ***** válasza:

Attól tartok, csak autodidakta módon lehet. Mennyire vagy tapasztalt nyelvtanuló? Javasolnám a www.unilang.org (mindenféle nyelvek tanulásával kapcsolatos angol nyelvű fórum) és a [link] (letölthető nyelvkönyvek) oldalakat.


Az első válaszolónak: remélem nem pincér vagy :)

2011. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem hobbyból nyelvet tanulni ostobaság. Nem a 4 fal közt szeretnék magammal bengáli nyelven kommunikálni, annyira még nem vagyok bolond. Nem azt mondom, hogy a bengáli nyelv a legfontosabb, de beszélek angolul, (németül, olaszul úgy ahogy) ezután miért ne tanulhatnék bengálit? Kb. 300.000.000-an beszélik, Banglades államnyelve, 3 Indiai ország első nyelve, India 2. nyelve, elképzelhető, hogy ENSZ egyik nyelve lehet. Valamint sok száz törzsi nyelvnek a közvetítő nyelve is. Tudom ugyanakkor, hogy nem a leggazdagabb országokban beszélik. A gond az, hogy elsősorban az anyanyelvemen szeretek idegen nyelvet tanulni. Egyébként egy normális angol nyelvkönyvet találtam kezdőknek, ami nem régi és színvonalas.
2011. márc. 9. 14:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval két érdemleges kiadvány van, a kevésbé lényeges(viszont nem drága, kb. 1-2ezer forint): Lonely Planet Phrasebooks - Hindi, Urdu & Bengali, ami inkább általános információkat közöl, nem csak Bengáliáról. Angol-bengáli nyelvkönyv(kb. tízezer forint, 2-db audio cd-vel): William Radicetől Teach Yourself Bengali Book & Double CD Pack (van újabb, 2010-es kiadás is). A többi nyelvkönyvre panasz van. Vicc, hogy angolul sem nagyon lehet otthon egyedül tanulni. Nem túl színvonalasak az interneten elérhető ingyenes dolgok sem. Találtam egy bangladesi bengáli-angol nyelvtanárt, Skypon tanulok vele! Célom a felsőfok. Még gondolkodok rajta, hogy kínomban ne írjak inkább én Magyar/angol/bengáli nyelvkönyvet 5 éven belül. Elárulom, egész egyszerű nyelv, azért nehezebb a lovárinál(rokon nyelv), de több értelme van illetve lenne...
2011. márc. 19. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!