Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol vagy a német szakmai...

Az angol vagy a német szakmai (Oeconom-gazdasági) nyelvvizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok és a diploma megszerzéséhez szükséges egy idegen nyelvből sima középfokú illetve egy másik idegen nyelvből szakmai nyelvvizsga. Angolból már letettem a sima középfokút,de úgy terveztem,hogy abból fogom a szakmait is megcsinálni, ezért kellene egy másik nyelvből sima középfokú nyelvvizsgát tennem. (Ez pedig a német lenne.) Azonban már csak 1,5 évem van hátra és kétségeim támadtak,hogy ennyi idő alatt le tudnám tenni az angol szakmait és a német sima középfokút. Arra gondoltam,hogy célszerűbb lenne az időhiány miatt németből megpróbálni a szakmait,bár nincs belőle középfokú nyelvvizsgám. Németet általános iskola óta tanulom, tehát a nyelvtani dolgokkal tisztában vagyok. Inkább a szókincsemet, beszédkézségemet illetve a hallásértést kellene fejlesztenem. A szakmai nyelvvizsga időpontja augusztus vagy január ,bár inkább a januárira készülnék. Ezért lenne olyan kérdésem,hogy németből nehezebb-e a szakmait (oeconom) letenni,mint angolból? Hu,picit bonyolult a sztori,de remélem érthető. Válaszokat előre is köszönöm! Lili
2011. febr. 21. 20:54
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!