Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elírták a diplomámat? Rosszul...

Elírták a diplomámat? Rosszul fordították le angolul?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: A múlt héten kaptam kézhez a diplomám és nagyon boldog voltam, ám ez nem tartott sokáig, mert észrevettem, az angol fordításnál valami nem stimmel!

Magyarul a diploma minősítése közepes (3) , de angolul ez van: statisfactory - azaz elégséges, kielégítő! Az évfolyamtásaim diplomája, akik szintén közepes (3)-al végeztek, ez áll az angol nyelvű betétlapon: averange

Ez igen érdekes! Én németes vagyok, németet tanultam, az angol tudásom alapfok, ezért nem szúrtam ki azonnal a hibát, de többen szóltak, hogy vmi nem stimmel! Németo-ban szeretnék tovább tanulni és most ez elég gázos! Nem mindegy, elégséges vagy közepes!


2011. febr. 20. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Bemész a TO-ra, és addig vered az asztalt, míg ki nem javítják.
2011. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizony, addig el ne gyere onnan, amíg ki nem javítják!

És nyugodtan b@zd le őket a sárga földig! Szégyellje az összes magát!

2011. febr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most tovább intézkedtem és felhívtam telefonon 3 angoltanárt, akik a neten hirdetik magukat és írják, nagy külföldi tapasztalat, hát a satisfactory az szó szerint elégségest jelent, ami nem közepes! Vagyis aki az angol betétlapot készítette, elrontotta a diploma minősítésénél és az average helyett satisfactory-t írt! A 3 angoltanár egymástól függetlenül azt mondta, semmiképpen sem lehet a közepes minősítésű diploma fordítása satisfactory!

Hétfőn megyek vissza a tanulmányi osztályra és verni fogom az asztalt, ha nem használ, akkor megyek a dékánhoz, mert így nem tudok megpályázni egy külföldi PHD képzést sem! A magyart nem értik csak az angolt....

2011. febr. 20. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
A satisfactory nem elegseges, hanem kielegito, es bizony ezt hasznaljak a harmasra. A kettes a pass vagy a poor, esetleg fair vagy needs improvement, az egyes a fail, a negyes a good az otos meg az excellent. Az mar inkabb aggodalomra ad okot, hogy a tobbieke average, de ha pl volt pontozas, akkor lehet, hogy neked kevesebb pontod lett, mint a tarsaidnak, es az az angol merce szerint mar eggyel rosszabb minosites. Ettol mondjuk meg meger egy turat a tanulmanyi osztalyra.
2011. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja es attol az angoltanartol meg elvennem a diplomajat, aki szerint a satisfactory elegsegest jelent. Az elegseges negativ, a satisfactory meg semleges.
2011. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Közepessel milyen külföldi Phd-t lehet megpályázni?

Ez valami ösztöndíj? vagy mi?

Mit végeztél?

Érdekelne, köszi!

2011. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Több helyre is lehet pályázni, de még erősen gondolkodom rajta....geológiát végeztem és ez sajnos nem piacképes, nagyon kevesek tudnak belőle megélni, a szakmunkás szakmámba kényszerültem ismét elhelyezkedni, mint szakács...lehet jelentkezek vmi piacképesebb BSC-re és ezzel a szakmával megyek tovább PHD-ra

A döntésem az is indokolja hogy a végzett geológus PHDsek is kínlódnak, nem egyet ismerek aki munka nélkül maradt míg egy vacak 3 éves menedzseri vagy műszaki BSCvel sokan jó állásokban csücsülnek....

2011. márc. 31. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!