Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a 'look' és a...

Mi a különbség a 'look' és a 'look like' között?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

look-néz

look like-hasonlít, olyan mint xy...

2011. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sztem:

he looks like a monkey ' ugy nez ki mint egy majom

he looked at the monkey ' o ranezett a majomra

szoval erted. :)

2011. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen a válaszokat!
2011. febr. 19. 21:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a kérdező a "he looks funny" és a "she looks like a cat" közti különbségre gondol. (A "look" nem csak azt jelenti, hogy "néz", hanem azt is, hogy "kinéz valahogy".)

Ilyen értelemben mindkettő ugyanazt jelenti, kb az a különbség, mint az "úgy néz ki mint valami" és a "valamilyennek néz ki" közt.

Viszont a sima "look" után általában valamilyen melléknév, tulajdonság stb. következik (silly, nice, cute, stupid, frightened etc.), a "look like" után viszont valamilyen főnév, "dolog" jön, amihez hasonlítjuk az alanyt (a parrot, an idiot, Britney Spears...).

2011. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is arra gondolt igazából a kérdező, amit az utolsó bővebben kifejtett.Bár azt hozzátenném, hogy minimális nyelvérzékkel magadtól, a "szabály" ismerete nélkül is így mondanád.

[Én leteszteltem, és bizony én eddig is így csináltam :D]

2011. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

21.49-es:

Igen, erre gondoltam, köszi, hogy rávilágítottál erre!

2011. febr. 19. 22:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Idokozben az nekem is eszembe jutott h azt elfelejtettem leirni, h kinez valahogy, de azt sztem olyan ertelemben hasznaljak hogy: o nagyon oregnek nez ki. Mert azt ugy allapitod meg h ranezel, es latod hoogy oreg. De ha mondjuk neked szimpi az illeto, es azt akarnad mondani h kedvesnek tunik, akkor azt ugy fejezed ki h he seems very kind.
2011. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!