Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell "tanulni" angol...

Hogyan kell "tanulni" angol nyelvű magazinokból? Elég ha elolvasom, vagy fordítgassam a szavakat, és magoljam be, vagy mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon jó magazint, kimondottan nyelvtanulóknak, sak nem tudom, pontosan mihez kezdjek vele. Tudom, hogy furán hangzik, csak szeretném, ha vmi haszna is lenne annak, amit csinálok...
2011. febr. 19. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
magolni nem mindig a legjobb megoldás. Olvasgasd, keresd ki amit nem tudsz, és olvasd el újra a mondatot, próbáld meg megjegyezni a szót, vagy írd is ki őket :P aztán próbáld meg szótár nélkül újból elolvasni. Én így tudom megjegyezni őket
2011. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettőből tanulsz, abból is, ha csak megpróbálod elolvasni és szótárazás nélkül, vagy esetleg csak egy-egy kulcsszó kikeresésével "kiházmozni", hogy mit jelent - ez a mindennapi életben egy nagyon fontos készség, és a nyelvvizsgák nagyobb lélegzetű szövegértési feladatai is általában ezt a képességedet mérik. Ha olyan szintű a szöveg, hogy szótárazás nélkül is jól megérted, csak esetleg nem pontosan, akkor érdemes alaposan kiszótárazni az egészet, és megtanulni az új szavakat. Illetve ami még nagyon hasznos: egy-egy "frappáns" fordulatot is érdemes kiírni, ismételgetni, megtanulni, vagy az aktuálisan soron lévő nyelvtant kikeresni belőle (az összes passzívot, dz összes műveltetőt stb.). Ha egy szöveg valamiért megtetszik, olvasgasd akár sokszor egymás után, vagy tanuld meg - ez nem csak a nyelvtanárok dilije, tényleg sokat segít az önálló szövegalkotási készségednek.
2011. febr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hello,

Melyik magazin ez?

2011. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hot English és English Matters (ez az utóbbi lengyel:))
2011. febr. 20. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!