Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki? Francia.

Segítene valaki? Francia.

Figyelt kérdés

A három alakú mellékneveket mindig előre tesszük, a főnév és a névelő közé? a két alakúakat is ?

szóval például ezek a mondatok így helyesek?

Anna porte un beau pull rouge.

Elles mettent des vieux costumes verts.

a három alakú mellékneveknél (pl: beau, bel, belle) a bel-t csak egyes számban használhatom?


2011. febr. 17. 19:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Hát a második mondat rossz, mert a nők tailleur-t hordanak, de mindegy ez most :)
2011. febr. 17. 19:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan megnéztem a füzetemben (legalább átismételtem :D), mi így tanultuk:

A főnév ELÉ: beau, bon, grand, petit, jeune, nouveau, vieux, joli, nouvelle

Ha jól emlékszem, akkor a melléknevek nagy része a főnév után megy (kivéve azokat, emiket az előbb írtam)

Azért inkább várd ki, amíg más is ír, nehogy aztán hülyeséget tanulj meg :)))

2011. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

közbe rájöttem, hogy a három alakúak vannak elöl (az az 5 db melléknév) meg ezek a két alakúak: bon/bonne, joli/jolie, grand/grande, petit/petite és a jeune.

a jeune ugye nem két alakú?

2011. febr. 17. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
DE vieux, ha a melléknév megelőzi a főnevet, akkor csak de van.
2011. febr. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jeune csak egy alakú. Én is úgy tudom, hogy csak ezt a pár melléknevet teszik a főnév elé. A többi pedig megy hátra. De hangzásból is lehet sokszor érezni, ha hátrakerülnének, fura lenne a mondat.
2011. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát, azért des, mert többes számban van.
2011. febr. 18. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!