Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit válasszak 3. nyelvnek...

Mit válasszak 3. nyelvnek angol és spanyol nyelv mellé?

Figyelt kérdés

francia,orosz,német közül lehet választani. Magyarországon vagy valahol Európában szeretnék később dolgozni.

Köszönöm!


2011. febr. 15. 14:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az összes felsorolt nyelvek közül a német a leghasznosabb europában!

Nézzük csak miért!

Beszélik:svájcban,németországban,ausztriában és utánna könnyen megtanulható a svéd nyelv,mert ugyanarra épül mint a német majdnem hogy.

Ráadásul itt magyarországon a legtöbb cég német nyelvet kéri.Én még olyet nem láttam hogy oroszul vagy franciául beszélő munkatársat keresünk.Persze van olyan is,de azért az elég ritka.Én a németet javaslom!

2011. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha könnyűt akarsz, akkor válaszd a franciát.


Ha nehezet, de hasznosat akarsz, akkor németet vagy oroszt.


Nehéziparban, energetikában, bányászatban, kohászatban az orosz elég fontos. Üzleti és csúcstechnológiai területen a német fontosabb. A franciát inkább jogi, közigazgatási területen, esetleg az egészségügyben tudod használni.

2011. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én németet választanék. Egyrészt korábban már írták, hogy Magyarországon inkább azt kérik, meg Európában sem fogsz vele meghalni, ha már az angolt is beszéled. :))
2011. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha könnyűt akarsz, akkor válaszd a franciát.


Hát a francia éppen hogy nem könnyebb mint a német.A nyelvtana ugyan olyan nehéz,plussz még ott van a kiejtés nehézsége,ami a németben nem nehéz egyeltalán,főleg ha valaki tud angolul!A németben ahogy mondod a szavakat az adja magát,de a francia az nem és amúgy is szerintem a franciának nem sok haszna van én szerintem!

2011. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
német franci orosz v. japán
2011. febr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Német vagy francia, de ha könnyebbet akarsz akkor francia, a német eléggé nehéz nyelv, bár hasznosabb, főleg Európában.
2011. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!