Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a "lett" szó igeideje?

Mi a "lett" szó igeideje?

Figyelt kérdés
Pl. Be lett fejezve.Ugye a létige múltideje:volt,jövőideje lesz.A lett mi akkor?és miért nincs jelenidőben feltételes módja,csak jövőben és múltban:volna,lenne.
2011. febr. 12. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Múlt.
2011. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy így elolvastad.Épp írtam,hogy az alapige (van) múltideje a volt.
2011. febr. 12. 11:19
 3/11 anonim válasza:

lett-múlt

van-jelen

lesz-jövő


szerintem.vagy valahogy így... :D

2011. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Képzeld, csakugyan elolvastam, nem vagyok analfabéta. Hidd el, hogy ez is múlt idő, és ha kérdezel, akkor ne a válaszolókat sértegesd.
2011. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg sz@rt se ér ez az oldal.Minden okostojás belebüfög valamit ,mint ha muszáj lenne.Nem értem,ha nem tudja a választ ,miért kell .Majd megkérdezek egy magyartanárt,a fontoskodókl meg elsőzzenek a puruttyán
2011. febr. 12. 11:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Megtaláltad a helyes választ, gratulálok: megkérdezni egy magyartanárt. Abban biztos vagyok, hogy amikor ugyanezt a választ kapod tőle is, akkor nem fogsz visszajönni ide bocsánatot kérni a tahóságodért.
2011. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

a múlt ideje nem a "lett volna"?

a volna a jelenidejű alakja, a lenne a jövőidejű. mondjuk kicsit zavaros.., akár a volna is lehetne a jövőidejű alak. mind1, nem tudom pontosan.


a lett, pedig szerintem szenvedő alak. mint az angolban:

It was completed. = Be lett fejezve.

Csak magyarból ez a szerkezet már eléggé kikopott.

2011. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te az idejét kérdezted nem a szófaját... Igaza van az elsőnek múlt időben van.
2011. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hőő válasza:

ha ennyire nem bízol a válaszolókban, akár rá is kereshettél volna:


[link]

2011. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Tényleg sz@rt se ér ez az oldal.Minden okostojás belebüfög valamit ,mint ha muszáj lenne.Nem értem,ha nem tudja a választ ,miért kell .Majd megkérdezek egy magyartanárt,a fontoskodókl meg elsőzzenek a puruttyán"


Ha annyi eszem lenne, mint neked, már rég felakasztottam volna magam, hogy ne legyek a környezetemben élők terhére.


Egyébként én is leírom neked ugyanazt, amit a többi hozzászóló is: MÚLT időben van.


Arról senki sem tehet itt, hogy te szellemi fogyatékkal élsz, és képtelen vagy felfogni akár egy darab értelmes választ is.

2011. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!