Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek sikerülhet chaten...

Szerintetek sikerülhet chaten (angolon) az alap angol tudásomat legalább középfokra fejlesztenem? Vagy beleizzadnék a sok szótárazásba?

Figyelt kérdés

a közép németemet így sikerült felsőfokra javítanom, de sikerülne, ha "mélyebbről indulok"? előtte tanuljak még szavakat? mert értek szinte mindent, csak mondatokat nem tudok összerakni. ezen kellene javítanom.

köszi


2011. febr. 8. 18:58
 1/4 anonim válasza:
100%

Szerintem ha angol nyelvű filmeket néznél az hatásosabb lenne. Filmekből egy csomó a beszélt nyelvre jellemző dolgot, szófordulatot lehet megtanulni. Amúgy szerintem chat-en az angolok ugyanolyan "butított" nyelvezetet használnak mint mi, hacsak abból az 1000 emberből nem találsz 1 értelmeset, akivel jól el lehet csevegni és kijavít ha hibázol.

Mellesleg a közép szinthez több nyelvtant is tudni kell, amit magyarázat nélkül szvsz nem lehet megtanulni.

2011. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, akkor filmezni fogok ezerrel
2011. febr. 8. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én is azt modnanám, hogy chat-et ne, mert ott még aki rendesen tud angolul, az is hülyén beszél, azokról meg, akik meg még nem is tudnak...


Én középfokra fejlesztéshez nem elsősorban filmezést javasolnék, hanem olvasást - ott a vizuálisan jön az angol információ, amit könnyebb felfogni, és jobban meg is marad, ha meg nem érted, van idő újra elolvasni a dolgokat, esetleg kiszótárazni. Nekem az a tapasztalatom, hogy filmet nézni akkor hatásos már igazából, ha már egy bizonyos szinten vagy, a szófordulatok, nyelvtani szerkezetek, kifejezések eléggé letisztultak már és biztosan mennek, mert akkor nem kapkodod a fejedet egyfolytában, hogy mi van, ez most ilyen szerkezetben mit is jelentett, melyik igeidő volt. Amíg ezek bizonytalanok, addig mindenképp sokkal hatékonyabbnak tartom az olvasást. Utána lehet ráerősíteni a filmre is (közben sem zárja ki a kettő egymást), hogy a hallás utáni értést, kiejtést szokja az ember.

2011. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi neked is :) akkor olvasni is fogok, van is egy jó könyvem :) a filmeket pedig majd felirattal nézem :)
2011. febr. 9. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!