Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért helyes ez így? (Angol)

Miért helyes ez így? (Angol)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ehqjPu3DQGg


Mindjárt az elején halljuk hogy:

I'm gonna be talking about words that in your language....


Ezt így miért lehet használni? (Nyelvtani szerkezet) Az még rendben van hogy a gonna a "going to" "elszlengesített" formája na de utána elvesztem a fonalat. Itt miért kell ing-es alak?


2011. febr. 6. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom az 'am' miatt: I'm

de lehet hogy rosszul gondolom...

2011. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kizárt hogy amiatt lenne. Egyrészt mert ez nem egy 'sima' folyamatos jelen időbe írt mondat.
2011. febr. 6. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:

De az I am miatt van a going to. A going to után elvileg nincs folyamatos. 2x egymás után nem lehet.

Szerintem ez is szleng. Nem?

2011. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nekem is az az érzésem hogy ez szleng...
2011. febr. 6. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:

I am going to BE talking about...

I am going to talk about...

2011. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor a fenti mondatba - jelen esetbe - miért kell "be"? Ezt most csak én nem értem, vagy milyen nyelvtani szerkezet igényli ezt? Mert ha mégis kell oda a be, akkor az inges alak már érthetőbb, de így nem értem hogy mi a különbség az "I'm going to talk about..." és az "I'm going to be talking about..." között. Talán a második hangsúlyosabb?
2011. febr. 7. 14:58
 7/7 A kérdező kommentje:

Na az előző mondatom is elhamarkodott volt. Megnéztem a "Michael Swan: Practical English Usage" című könyvét (angol) amelyben leírja hogy használható így is.

Szóval minden okés. Köszi szépen a segítségeket.

2011. febr. 7. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!