Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik jobb: Allons-y vagy...

Melyik jobb: Allons-y vagy France-Euro-Express?

Figyelt kérdés
Magántanárral tanulnék az elejétől franciát. Melyik a jobb és miért? Milyen kiegészítő könyveket ajánlanátok hozzá (nyelvtan, szókincs)? Vagy inkább másikat ajánlanátok? Angolul és németül beszélek.
2011. febr. 5. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:

kezdj france euro expressel, első és második kötet, majd allons-y 2.

Sokkal "játékosabb" az FEE, nem olyan száraz, mint az allons-y, jobban meg jön hozzá a kedved :D

2011. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én az allons-y-re szavaznék

sokkal jobb a szókincse

a tematikája igazodik a nyelvvizsga és érettségi követelményeihez

a nyelvtani részek sokkal részletesebbek és sok gyakoroltató feladat is jár melléjük

egyedül a hallás utáni szövegértés az, ami kicsit gyengébb minőségű

de azon kívül sztem mindenképpen az allons-y a jobb


ja, és azzal nem értek egyet, h először a F-E-E-ből nézd meg az első két könyvet, aztán az allons-y 2.-t, mivel a allons-y szóanyaga egymásra épülő

tehát, ha hiányoznak az alapok, akkor utána sokkal nehezbb abból tanulni

de..én a helyedben megkérdezném a magántanárodat majd :) ő csak tapasztaltabb és jobban tudja :)

2011. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én Allons-y-ből tanulok (már a 2. kötet), de nem szeretem, bát lehet, hogy velem van a baj, mert úgy eleve a franciát sem csípem. (Ezer bocs Vida Enikő!)
2011. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a France-Euro-Expresszből tanulok és sztem nagyon jó :)Adnak hozzá cd-t is, és jó feladatok vannak a leckák végén. De tényleg az lenne a legjobb, ha a tanárodat kérdezed :)
2011. febr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én france-euro-expressből tanulok, és nekem tetszik. Mondjuk elég hülye szövegek vannak benne, de pont ezért megjegyzed őket mert vicces :D Meg szerintem ez a könyv olyan lazább, szóval gyakorlatilag úgy tanulod a franciát hogy észre se veszed, és magadba szívod (én legalábbis) és nem olyan elkedvetlenítő mint mondjuk az allons-y-nál, hogy leülsz és be kell magolnod
2011. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Sikerült eldönteni? Melyikre esett a választás, és miért? :)

2011. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mégse megyek magántanárhoz, mert van lehetőségem az egyetemen tanulni. De ott (Corvinus) az Allons-y-ból tanítanak a tanárok.
2011. febr. 22. 18:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


ma 15:53-kor írtam ide korábban.

Köszi a választ! Én is az Allons-Y c. könyvből fogok tanulni márciustól kezdve. Már be is szereztem a pakkot. :)

Csak kíváncsi voltam, hogy te hogy döntöttél, vagy hogy alakult ez nálad.

-Moi2011-

2011. febr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Te mire jutottál a francia tanulással így bő egy év elteltével?

-Moi2011-

2012. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!