Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC, vagy ECL? Olvastam...

TELC, vagy ECL? Olvastam mindkét honlapot, de nem igazán tudom leszűrni mi a különbség!

Figyelt kérdés
Segítetek? Milyen különbségek vannak a kettő között, mit kell az egyikben, amit a másikban nem? Te melyiket választanád, melyik az egyszerűbb?
2011. febr. 5. 15:37
 1/8 anonim válasza:
Angol vagy Német vagy milyen?? Amúgy a Telc könnyebb, de mindenki másban erősebb, és mindenkinek más a könnyű vagy a nehéz. :D
2011. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Angol középfokot szeretnék. Hát én a hallott szöveggel biztos gondba lennék(bár ezzel úgy gondolom majdnem mindenki). A nyelvtannal is gondok vannak, de ezt meg tudnám tanulni. Beszéddel az a gondom, hogy jelenleg nem tudok összefüggve beszélni, de remélem ezt is tudom majd javítani, ha beiratkozom valamilyen tanfolyamra.
2011. febr. 5. 15:56
 3/8 anonim válasza:
Én németből voltam Telc vizsgán, de ott a hallás utáni csak igaz hamisból állt.
2011. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én májusban megyek Telc angol B2-re. Megnéztem mindkettőnek a mintafeladatlapját és a telc jóval könnyebb. Ugyanazok a típusfeladatok vannak , amire könnyen fel lehet készülni. Csak 1 levelet kell írni , amire otthon nagyjából felkészülhetsz. Ellenben Ecl-en asszem két levelet kell írni. Talán előny lehet Ecl-en , hogy szóbelire vihetsz magaddal párt.


Itt részletes leírást kapsz mindkettőről:

[link]

2011. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit szeretnék mondani, hogy szerintem ne tanfolyamra menj, hanem keress egy különtanárt.
2011. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2011. febr. 5. 22:57
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahogy elolvastam a két vizsgatípust, az ECL-ről jobbakat írnak. Akkor valószínűleg nincs igaza a szövegnek, vagy miért lehet ez?
2011. febr. 5. 23:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak kevés időd van rá, azt írja. De elolvastam más embereknek a véleményét és többségük azt mondja, hogy egyszerű volt és elsőre sikerült nekik.
2011. febr. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!