Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi ér többet: egy angol...

Mi ér többet: egy angol felsőfok, vagy egy angol és egy német/olasz középfok?

Figyelt kérdés
1 felsőfok, vagy 2 középfok? Melyik nyelvet ajánljátok az angol mellé?
2009. febr. 8. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Angolul ma már elég sokan beszélnek, a két nyelv többet ér, de ha választhatsz, akkor ne a németet mellé, a fent említett ok miatt: azt is marha sokan beszélik. Inkább akkor az olasz, de mostanság a spanyol is menő, illetve újra kelendő az orosz, és a keleti nyelvek is hasznosak.
2009. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire akarod ezeket a nyelveket használni. Így egyértelműen nem lehet elmondani, hogy egyik, vagy másik az biztosan jobb.

Második nylevnek a németet, spanyolt jó öltetnek tartom, ezek mellett francia, latin és olasz szokott még választható lenni, ezeket kevésbé hasznosnak érzem én.

2009. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg éppen azért kell az angol mellé a német,mert az a 2. világnyelv,és általában mindenhol azt kérik,nem azt ami menő...Szerintem senkisem fogja kérni a spanyol nyelvet pl. Németországban,vagy csak nagyon kevesen.Amúgy meg az én véleményem,hogy az angol felsőfok nagyon sokat ér,akár 50 %-kal több fizetést kaphatsz,ha van felsőfokúd,ezt egy rendőr ismerősömtől hallottam.Szóval szerintem a felsőfok nagyon fontos,de ha a német közép meglenne mellé,akkor igazán könnyű dolgod lenne :D
2009. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak a rendőr ismerős az bértábla szerint kap fizetést. Aki nem közalkalmazottként, köztisztviselőként vagy hasonló állami alkalmazottként dolgozik, annak nem lesz több egy forinttal sem a fizetése attól, hogy van egy felsőfokúja. A két középfok százszor többet ér - kivéve, ha tolmácsolni akarsz :)
2009. febr. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nemzetközi szintű nyelvvizsgát akarsz, (nem magyar államilag elismertet) akkor próbáld meg az IELTS vizsgát. ebből egy 7-es vizsgával bárhol a világon megállod a helyed. hozzáteszem a magyar államilag elismert C típusú középfokú nyelvvizsga IELTs-en kb 5-t ér. vagyis nem sokat.
2009. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!