Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen "könnyen" tanulható...

Milyen "könnyen" tanulható nyelveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdést, mert barátnőm most jár egyetemre, de eddig semmilyen idegen nyelvet nem tanult (nem akarom részletezni, hosszú), és igazából nem is nagyon érdeklik a nyelvek. Szeretnék neki segíteni megtanulni 2 nyelvet, mert kell 2 nyelvvizsga a diplomához. Én a spanyolra gondoltam, mert nem annyira bonyolult, és a kiejtése olyan "fülbemászó". Az eszperantót tudom, már nem fogadják el. Kérlek, segítsetek, nagyon fontos lenne!
2011. febr. 4. 18:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

Angol és olasz!


Angolt, mert nélküle már nehéz jó pozíciót és állást találni.


Olaszt, mert a kiejtéssel nincs sok gond és végtelen logikusan épül fel a nyelvtana.


Angolból 1-1,5 év alatt, olaszból 1 évig jutottam el a középfokúig, de ez NAPI 30-120 perces nyelvtanulást követelt meg! Ezzel számoljatok!

2011. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a válaszokért! Köszönöm! :) A nyelvvizsga a diplomához kell, mert nyelvvizsga nélkül szinte sehol nem adják ki.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat! :)

2011. febr. 4. 21:54
 13/17 anonim ***** válasza:

Milyen szakon tanul?

Én turizmus szakon vagyok, nálunk 2 szakmai nyelvvizsgát kérnek. Nagyon fontos ebben a szakmában a nyelvtudás, a szakmai pedig szakmai, szóval tudni is kell valamit.

2 nyelvvizsgát még nemzetközi szakon követelnek, bár ott felsőt is kell tenni, természetesen ott is elengedhetetlen az idegen nyelv.

Más szakon nem tudom kell-e 2 vizsga.

Akármelyiken is tanul a barátnőd, nem lesz könnyű dolga és készüljön fel rá lelkileg, hogy sokáig bent lesz a diplomája, mert 2 nyelvet teljesíteni 3 év alatt + csinálni a főiskolát nem könnyű feladat, pláne hogy nem szereti az idegen nyelveket és nem is tanulta korábban. Jól bevállalta :)

Én turizmuson vagyok, németet tanultam 12 évig, jól ment, 3 hónap alatt felkészültem a szakmai vizsgámra, egyből sikerült is :) Angolt 3-4 évig tanultam, alapfokon tudtam a nyelvet, egész nyáron tanfolyamokra jártam, januárban sajnos buktam a vizsgámat, tavasszal újra megpróbálom. Sok hallgatótársam még el sem kezdte a nyelvvizsgázást, pedig jön az utolsó félév és még sehol sem tartanak, ebből nem lesz 2 sikeres szakmai vizsga januárig, az fix sajnos.

Időben kell elkezdeni, és kitartás kell hozzá, és ha nem szereti, az csak hátrány, hidd el. Ha lassan tanulja, az a baj (mert megunja és a végtelenségig fog tartani) ha intenzíven, az (mert nem marad meg hosszú távon).

Szóval nehéz téma, egyszerre csak egyet tanuljon, és azt, ami neki tetszik és érdekes, mert ha valamit kényszerből kell tanulnia (mert sokak szerint az a legkönnyebb és leghasznosabb), neki nem lesz az :(

Biztasd, idővel meglehet neki, de nehéz lesz a diplomaosztóig... Ha rászánja a nyarakat és időben felismeri a problémát, akkor még esélyes, de egyéb esetben nem lesz meg neki, ahogy sokaknak egy sima középfokú sem :(

2011. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

angol egyszerű egy minimális szintig de mivel neki ugyis csak az kell mindenképpen ajánlom.

német is egyszerű egy nyelvvizsgáig,a kiejtés könnyebb a többinél az már nagy előny.

a könnyűeket azért írom mert nálam meg van az érdeklődés. ha neki nincs akkor sajnálom hogy ilyet mondok de reménytelen ...

2011. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

21:49


Az olasz még a spanyolnál is bonyolultabb, cserébe viszont még a spanyolnál is kevesebb haszna van.

2011. febr. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj hogy ezt írom de hülye a barátnőd nagyon, ha nem szereti a nyelvtanulást akkor mi a francnak ment olyan egyetemre ahol kettő nyelvvizsgát követelnek??????


Ha valaki utálja a nyelvtanulást akkor minek erőlködik?? Én például utálom a bioszt és a kémiát ezért nem is megyek olyan egyetemre ahol ezeket a tárgyakat kötelező tanulni...


Aztán mit fog csinálni vele?? Mert ha utálja akkor használni sem fogja, akkor meg kár neki rá az idejét és a pénzét pazarolni, mert ez nagyon sokba van."


Teljesen egyetértek ezzel a válasszal. Fogadjunk a barátnődnek fogalma sincs arról hogy mi akar lenni, így aztán a hülye elment turizmus-vendéglátásra vagy nemzetközi gazdálkodásra....

2011. febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az angoltudás a világon semmit sem segítene sem az olaszban sem a spanyolban, ég és föld a kettő. Az angol a germán nyelvekben és a franciában segíthet többet-kevesebbet.
2013. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!