Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen "könnyen" tanulható...

Milyen "könnyen" tanulható nyelveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdést, mert barátnőm most jár egyetemre, de eddig semmilyen idegen nyelvet nem tanult (nem akarom részletezni, hosszú), és igazából nem is nagyon érdeklik a nyelvek. Szeretnék neki segíteni megtanulni 2 nyelvet, mert kell 2 nyelvvizsga a diplomához. Én a spanyolra gondoltam, mert nem annyira bonyolult, és a kiejtése olyan "fülbemászó". Az eszperantót tudom, már nem fogadják el. Kérlek, segítsetek, nagyon fontos lenne!
2011. febr. 4. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
én az egyiknek mindenképp az angolt javaslom, szerintem elég könnyű és fontos. 2.nak nem nagyon tudok mit javasolni, mert én csak németet tanulok, ami meg szerintem nem valami könnyű, a franciáról is azt hallottam, hogy nehéz. a spanyolt nem tudom, bár nálunk kb ugyanannyi gondot okozott az osztálytársaimnak a spanyol mint nekem a német.
2011. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nekem van egy középfokúm angolból, szóval tudnék neki segíteni, lehet, hogy az lesz. :) Köszönöm mégegyszer! :)
2011. febr. 4. 18:23
 3/17 A kérdező kommentje:
Aki tud még segíteni, annak nagyon örülnék!
2011. febr. 4. 18:24
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha nem érdeklik a nyelvek, egyiket sem fogja könnyen tanulni :(

Ha valamelyik nyelvre 'rábök' és azt mondja, na ezt akarom megtanulni és kitartása, szorgalma is van, akkor szinte bármit megtanulhat.

Van, akinek könnyű a spanyol, van, aki az olaszra esküszik, mások a németre... Nehéz kérdés.

Én németül és angolul tudok, könnyűnek egyiket sem mondhatom, mert nem lehet őket összehasonlítani. Valami ebben, valami abban könnyebb és fordítva :)

2011. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen, ettől én is tartok, de egyébként, ha valamit elhatároz, akkor az megcsinálja. Ebben próbálok bízni. :)

Én is tanulok németet, nagyon szeretem, de nem mondanám, hogy könnyű nyelv, ezért nem akarom vele ezt elkezdeni.

2011. febr. 4. 18:55
 6/17 anonim ***** válasza:
kedves vagy, hogy segítesz neki. :) szerintem az angol legyen az egyik mindenféleképpen, anélkül ma már nem megy semmire az ember, meg annyira nem is nehéz nyelv.
2011. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
igen, az angol jó ötlet. az mindenképpen legyen az egyik. a másik talán a spanyol vagy az olasz, mert azokban segítene az angoltudás. de ez sok mindentől függ. mennyi ideje van erre a 2 nyelvre? milyen szak ez?
2011. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az egyik nyilvánvalóan az angol kell legyen. A másik német vagy francia, esetleg orosz.


A német és az orosz nehezebb a franciánál, így ha a könnyűség a szempont, akkor a francia legyen a második. Ha könnyen megy a nyelvtanulás, akkor a német (ez a legnehezebb és leghasznosabb az említett második háromból).


A spanyol nyelvtanilag bonyolultabb pl. a franciánál és az angolnál, ennyit arról, hogy "nem annyira bonyolult". Nem könnyebb, mint mondjuk az angol, kevesebb hang van benne, ezért elvileg könnyebb kiejteni, de a jó kiejtés a spanyolban se könnyű.


Szóval angol/francia párosítás, ha a könnyűség a szempont, és angol/német, ha a hasznosság.

2011. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy ezt írom de hülye a barátnőd nagyon, ha nem szereti a nyelvtanulást akkor mi a francnak ment olyan egyetemre ahol kettő nyelvvizsgát követelnek?????????????


Ha valaki utálja a nyelvtanulást akkor minek erőlködik?? Én például utálom a bioszt és a kémiát ezért nem is megyek olyan egyetemre ahol ezeket a tárgyakat kötelező tanulni...


Aztán mit fog csinálni vele?? Mert ha utálja akkor használni sem fogja, akkor meg kár neki rá az idejét és a pénzét pazarolni, mert ez nagyon sokba van...

2011. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 13, angolt naggyából tudom(most is tanulom) és nemrég belekezdtem az olaszba, tényleg sokat segít az angol tudás, egyre több hasonlóságot fedezek föl a két nyelvben, és viszonylag könnyű is, a kiejtése se nehéz, én személy szerint az olaszt ajánlom.(persze az angol mellé)
2011. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!