Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valami jó technika német...

Valami jó technika német szavak tanulására?

Figyelt kérdés

Hogy tanuljam ?a németet takarjam le vagy a magyart?

Én úgy szoktam hogy a magyart takarom le.De sokszor eszembe jut egy német szó,de már magyarul nem!Valami technika ötlet!Köszi!


2011. febr. 4. 15:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy egy napa alatt mennyi szót érdemes bevágni!Azt hallotam hogy 10-nél többet nem érdemes,mert ha már 20-at tanulsz a felét elfelejti az ember!
2011. febr. 4. 15:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Sokféleképpen lehet új szavakat tanulni. Hogy Neked melyik a jobb módszer, az Töled is függ, hogy milyen típusba tartozol. Vannak, akik hallás után, s vannak, akik inkább olvasás, írás után jegyeznek meg jobban dolgokat.


Ma már vannak szótanuló kártyák is (jómagam még nem használtam, nem tudom az milyen).


Van aki cetlikre írja a szavakat, és teleaggatja velük a lakást, hogy nap mint nap lássa, s így jegyezze meg öket.


Van, aki egyszerüen hangosan mondogatja, amíg meg nem jegyzi az adott szavakat.


én speciell leírom a megtanulandó szavakat. Akár többször is egymás után.


Az én tanácsom az, hogy ha naponta 10 új szót megtanulsz, akkor azokat késöbb se felejtsd el átismételni. Mrt nem biztos, hogy pár nap múlva is emlékezni fogsz rájuk. Szóval minden nap 10 újat + az elözöleg megtanultak ismétlése.


Nekem ennyi jutott eszembe. Remélem Te is megtalálod a Neked megfelelö módszert.


Sok sikert a tanulásban!

2011. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azt hiszem marad a letakarásos módszer.Bár azt a szó kártyát kipronálnám még.Nem tudod mennyi szót tartalmazhat?vagy ezek több csomagban kaphatók?egyszer már nézegettem,de csak angol volt belőle és az eladó sem tudta hogy hány szó van benn.

2011. febr. 4. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem orosz szókártyáim vannak. Nagyjából 800 kártyát tartalmaz egy csomag, mind példamondattal és ragozási típusokkal az igéknél. Cserébe nagyon nem olcsó mulatság, ahhoz képest viszont magadnak is tudsz gyártani amennyit akarsz, szinte ingyen. Ha viszont nem érdekel a pénz, nem rossz ötlet, nekem ezek a kártyák rengeteget segítettek szótanulásban.
2011. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is a letakarásos módszer jön be, de én úgy szoktam, hogy először próbálom memorizálni úgy, hogy egyiket se takarom le, utána "visszamondásnál" szoktam azt csinálni, hogy a németet letakarom, és a magyar alapján próbálkozok hogy eszembe jusson. Szerintem ez így jobb, bár nem tudom, hogy nálad is jobban beválna e. Plusz amelyik szó nagyon sok gondot okoz, azt megpróbálom leírni. Valakik a nehéz szavakat ilyen kis ragadós cetlikre ráírják és kiragasztják a lakásban olyan helyekre, amire gyakran ránéznek, pl az ajtóra a kilincs közelébe és azt ugye minden ki- és bemenetelnél látod. Nem tudom, én ezt még nem próbáltam.

Szerintem lehet 10 szónál többet is tanulni, csak mindig nézegesd át.

2011. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!