Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik érné meg jobban? (az...

Melyik érné meg jobban? (az angolon kívül) Olasz, francia, vagy orosz?

Figyelt kérdés

A sulinkban második nyelvet kell választani az angol mellé, és ezeket lehet még tanulni. Van még a német, de azt nagyon nem szeretem, bár egy időben tanultam. Ti mit gondoltok, a három közül melyik érné meg jobban?

Elsős gimis vagyok, 16/L


2011. febr. 3. 15:29
 1/9 bumbi02 ***** válasza:
54%

szerintem orosz. fél világ beszéli... viccen kivül.

bár attól függ milyen terveid vannak. olasz és francia is jó, de szerintem többen tanulnak olaszt és franciát mint oroszt, ergo oroszból jobban hiány van.

2011. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha úgy nézzük... az orosz a világon az egyik legszebb :) viszont annyira nem keresik...tehát szerintem olasz. (a francia meg nehéz,nem hiszem,hogy ér annyit)
2011. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Angol után a francia könnyű, de nem olyan hasznos, mint az orosz. Az olasz csak kulturális nyelvnek jó, vagy ha oda akarsz kimenni.
2011. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A francia vagy az orosz érné meg. Angoltudás után a francia valamennyivel könnyebb, mint az orosz. Az orosz bizonyos műszaki területeken (energetika, fémipar, bányászat stb.) lehet hasznos, de a külkereskedelemben és a vendéglátásban is. A francia a diplomáciában, vendéglátásban, jogban, orvostudományban és a gazdasági élet legtöbb területén hasznos lehet.
2011. febr. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én az olaszt választottam:

- A legkönnyebb a lehetőségek közül, amit felvázoltál. A mi betűinket használja (orosszal ellentétben) és a kiejtése is jobban hasonlít a mienkre, mint a francia.

- Könnyű és logikus nyelvtan: gyorsan lehet eredményt elérni.

- Az angol alappal sok szó lesz, amit már a szótő alapján be tudsz lőni, hogy mit jelenthet.


Szóval: Hajrá OLASZ!!! (És a nyelvtanárok is olcsóbbak olasz nyelvből, legalábbis a déli megyékben!)

2011. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Én ha a szívemre hallgatnék, olaszt írnék neked, mert nekem nagyon tetszik a nyelv, a kultúrája és az ország is gyönyörű. Szóval hozzám ez nagyon közel áll.

Viszont tudom, hogy semmire se megyek vele, ezért inkább orosz vagy francia. A kettő közül viszont inkább a francia. Hogy miért?

-angol után könnyebb ez mint az orosz

-szép is, kb. mint az olasz

-kevesen beszélik, azaz van rá kereslet, főleg itt, Magyarországon

2011. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat. a franciát választottam.
2011. febr. 13. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg az, aki szerint a cirill betű "hátrány" tanulás szempontjából, az nézzen utána. Szinte teljesen fonetikusan írnak, úgyhogy hamar bele lehet rázódni.
2011. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Jól döntöttél, a francia a legjobb
2011. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!