Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségi vagy nyelvvizsga?

Érettségi vagy nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Szeptembertől az ELTE-TÓK-ra szeretnék járni. Itt az egyik felvételi tárgyam az angol lenne.

Eddig angolból van egy 83%-os középszintű érettségim, de most eldönthetem, hogy emeltezek e vagy nyelvvizsgázok.

Ugye emelten 60% kéne viszont ott a másik is, hogy nyelvvizsga szempontjából meg drága a mostani pénztárcámhoz mérve.

Itt a 40 pontot beleszámítanák egyáltalán az emeltért?

Kérlek segítsetek dönteni. Köszönöm


2011. febr. 2. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt a tanácsot adnám, hogy a nyelvvizsgát válaszd. Tudom, hogy nem olcsó dolog, de úgyis szükséged lesz rá az egyetemen, mert nyelvvizsga nélkül nem kapod kézhez a diplomát. Hidd el, egyetem mellett nehéz lesz majd nyelvvizsgára készülni. Én ebben a cipőben vagyok: elvégeztem a főiskolát, de nincs nyelvvizsgám...
2011. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n van pont kalkulátor, számold ki mindkettő esettel a pontjaidat... és kiderül melyik éri meg jobban.


Amúgy mennyi egy nyelvvizsga? 10.000? azért az nem olyan sok.

2011. febr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nyelvvizsgát ajánlom én is! És nem 10.000Ft hanem minimum 20.000-25.000 Ft között van egy komplex nyelvvizsga
2011. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


(Az anyagi dologra nem reagálnék, mert azt hiszem, az én dolgom, hogy mit tudok és mit nem tudok jelenleg megfizetni.)

2011. febr. 2. 19:48
 5/13 A kérdező kommentje:
Belegondolva, ha úgyis ők számolják ki, hogy a legjobb/legmegfelelőbb pontszámítás alapján kapom a felvételihez szükséges pontokat, és ha megvan a 60% az emelttel akkor mindegy, mert megvan a nyelvvizsga is...és mindenképp úgy számolnak, hogy nekem jó legyen, nem?
2011. febr. 2. 19:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Úgy számolnak, ahogyan neked jobb.

De szerintem nyelvvizsga ÉS érettségi. Nyelvvizsgára amúgy is szükséged van, ha meg meg tudod csinálni az érettségit, akkor a nyelvvizsgát is tuti. Persze a nyelvvizsga 30000 forint.

2011. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*Ja, ha megvan a 60% érettségin, akkor azt elfogadják nyelvvizsgaként, de azt nehezebb megcsinálni.
2011. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lenne ha mindkettőt megpróbálnád? :)

Tudom, hogy nem olcsó a nyelvvizsga, de úgy gondolom, hogy nem muszáj mindjárt komplexre menned, persze csak akkor ha nem számít, hogy nem nemzetközi lesz a nyelvvizsgád.

Így is 25000 körül lesz, de legalább 2 részletben fizetheted ki.

Az emelt szint viszont ingyen van, így azzal nem vesztesz semmit, de legalább biztosra mész :)

Mondjuk én azt ajánlanám, hogy márciusban menj el szóbelizni, és májusban írásbelizni, és lehet h addigra összegyűlik annyi pénz, hogy kitudd fizetni,( húsvét, ballagás)

vagy megkéred a szüleidet, ha mondjuk ezt kapd valamelyik alkalomra.

nem szeretnék a pénztárcátokban vájkálni, nekem ez a megoldás jutott eszembe.

És én egy ITK szóbeli és egy ECL írásbelit ajánlanék :)

Bár kinek a pap, kinek a papné. ;)

Sok szerencsét a felvételihez!

2011. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy 10ezer a nyelvvizsga.

Igazatok van, inkább 25ezer... le vagyok maradva 10 évvel... :D mikor én csináltam még csak 10ezer volt.


De egyébként azt nem értem, hogy ha még csak most érettségizel miért neked kell fizetned a nyelvvizsgát? Teljesen úgy beszélsz róla, mintha önfenntartó lennél. Szülőknek meg nem lehet sok 25ezer egy nyelvvizsgára, azért, hogy a gyerekük jövőjét megalapozzák...

2011. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 AnaRenée válasza:

Szia!

Hogyha fektetsz bele energiát, akkor tedd le az emelt angolt, van olyan ismerősöm, aki 12.-ben döntötte el, hogy ő emelten angolozik, előtte 3as volt belőle, és így is 65%-ra érettségizett emelt szinten, tehát ez egyenértékű egy középfokú C típusú nyelvvizsgával =)Neked simán menne jobban is =)

Ha ennyire necces az anyagi helyzet, akkor ezt javaslom, de ha van lehetőséged, inkább nyelvvizsgázz =)

Amúgy a középfokú C típusú nyelvvizsga felvinél 35 pontot jelent, az emelt érettségi 40-et, tehát 5 ponttal jobban is jössz ki az emelt érettségivel (viszont a kettőt együtt nem veszik figyelembe)

Sok sikert az ELTE-hez!! =)

2011. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!