Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egy jó angoltanár?

Milyen egy jó angoltanár?

Figyelt kérdés
Néhány év és átveszem a diplomámat. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Alkossatok véleményt szabadon, minden hozzászólás érdekel.
2011. jan. 31. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Humoros

Kreatív

Aktuális (én imádtam, amikor vmi aktuális kedvenc dalt fordítottunk magyarra - és rádöbbentem mekkora nyálas szám:)

2011. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a nyelvtan ÉRTHETŐEN magyarázza el (ha kell többször is :D)

gyakoroltassa sokat a nyelvtant

beszéltessen minket és ő maga is jól beszélje a nyelvet(feláll a hátamon a szőr, amikor az egyik tanárnőtől hallom, hogy ssszőőrd-third brr)

szavakat adjon fel rendszeresen, és irasson is belőlük rendszeresen, de ne csak egyszer hogy tényleg meg is maradjanak

adjon házi feladatot (nem kell sok, éppen annyi, hogy ne csak órán foglalkozzon a nyelvvel)

ezen kívül nem árt ha megtalálja a közös hangot a diákokkal :)

2011. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a nyelvtant jól magyarázza el és gyakoroltatja

sok szót ad fel, amiket számon is kér

ha pl. van a család témakör, akkor nem csak a könyvre hagyatkozik, hanem ő is hoz szavakat hozzá és szókincsfejlesztő szövegeket

fejleszti a készségeket, azaz sokat beszéltet órán, nem csak Pl hangosan oldatja meg a nyelvtani feladatot; olyan könyvet választ tk-nak, amiben sok lehetőség van hallásértésre vagy ha nem akkor ő hoz ilyen feladatokat; irat leveleket, háziként és akár dolgozatban is; az olvasásértést is sokat gyakoroltatja

jófej, humoros

sok játékos feladatot hoz, amivel játszik is órán

nem csak a könyvvel halad, hanem Pl újságcikkeket is hoz

tudjon sokat beszélni aktuális témákról

ha vki vmit nem ért, akkor vagy délután vagy az órán külön is elmagyarázza neki

2011. febr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
kreatív, motivál, megértők, rugalmas, és maximálisan tekintettel van a diák érdeklődési körére és körülményeire, szerintem.
2012. febr. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!