Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így nekem előnyöm lesz?

Így nekem előnyöm lesz?

Figyelt kérdés
olasz tagozatra járok, jövőre spanyol lesz a 2. nyelvem. más osztályba járókkal (angol, matek, rajz, stb.) lesz együtt ez a heti 4 órám. így nekem előnyöm lesz és sokkal magasabb szintre eljuthatok, mint a többiek, akik nem tanultak olaszt, ami ugye nagyon hasonlít a spanyolra.
2011. jan. 31. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

könnyebben megy majd valószínűleg, mint a többieknek, de attól még ugyanabba a csoportba fogsz járni, mint a többiek, tehát ugyanazt fogod tanulni, ugyanabban az ütemben. Az igaz, hogy ez neked valószínűleg könnyebben fog menni, ennyi előnyöd lesz, de nem fogsz többet tanulni.


Az angolosoknak meg annyi előnyük lesz, hogy egy ezerszer használhatóbb nyelvet fognak tudni, mint az olasz és a spanyol együtt...

2011. jan. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát könnyebben fogod venni az esetleges akadályokat (de ez nem szentírás, mert ha valakinek jó a nyelvérzéke, az előzetes tudás nélkül is könnyen boldogulhat), de sokkal magasabb szintre csak úgy juthatsz, ha különtanárral vagy autodidaktaként sok szorgalommal továbbképzed magad, hiszen a suliban ugyanaddig fogsz eljutni mint a többiek, max. te jobban fogod érteni, de plusz anyagot nem fogsz azokban a keretekben elsajátítani, így nem egyértelmű, hogy sokkal magasabb szintre eljutsz.
2011. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

16:54

látszik hogy Magyarországon vagyunk, egyből megy a mocskolódás...

miből gondolod, hogy nem beszélek angolul is?

2011. jan. 31. 16:59
 4/8 A kérdező kommentje:
*szúrkálódás
2011. jan. 31. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

"látszik hogy Magyarországon vagyunk, egyből megy a mocskolódás...

miből gondolod, hogy nem beszélek angolul is?"


vagy inkább abból, hogy rögtön minden személy elleni borzalmas támadásként van felfogva, és ennek megfelelően csípőből való visszatámadással van kezelve...

Abból gondoltam logikusan, hogy nem feltétlenül beszélsz annyira jól angolul, hogy sem az első, sem most már a második nyelved nem az angol, és az általános iskolai angol tudás meg tudjuk milyen szint - ettől függetlenül persze lehet, hogy például angol nyelvű környezetben nőttél fel, ez esetben nem kell felvenni a dolgot, ennyi.


a kérdésedre a választ mindenesetre megkaptad, világosan leírva, szóval a dologról ennyit.

2011. jan. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
általánosban angolt tanultam, utána pedig intenzív tanfolyamon voltam, így megvan a középfok. szerintem az bőven elég angolból.
2011. jan. 31. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:

akkor most tényleg pusztán csak jó tanácsként: ha van lehetőséged, akkor tanuld tovább az angolt, vagy legalább arra figyelj oda, hogy használd rendszeresen (angol nyelvi klubok, angolul nézni dolgokat vagy olvasni), hogy szinten tartsd (meg rutint szerezz belőle), mert egy középszintű nyelvvizsga önmagában, kellő rutin nélkül még nem feltétlenül jelent valóban használható tudást, ellenben ha nem használod évekig, akkor eléggé be fog rozsdásodni, hogy tuti ne legyen rendesen használható, utána meg elég rossz újraépíteni az egészet.

És az angol tényleg nagyon fontos

2011. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet, hogy fontos, de Spanyolországban nélkülözhető :)
2011. jan. 31. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!