Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem megy a német nyelv...

Miért nem megy a német nyelv nekem?

Figyelt kérdés

már 8-os vok és olyan 6 éve tanulom. De egyszerűen nem megy.

Pedig Németországba szeretnék kimenni dolgozni de el sem tudom képzelni hogy folyékonyan beszélhetnék németül(hibátlanul) mondok egy példát: ha mondjuk azt akarom kifejezni hogy 'az iskolába': akkor tudom kell hogy milyen esetben van, milyen prepozíció kell stb... és ez nekem olyan 5-10 mp. meg ezt az auf és an ragokat se értem. két jelentése van (an-on,ra-re) mikor melyiket kell.... ááááááááááááááááááááááá teljesen reménytelennek érzem magam németből. hogy fogok így emelt szintű érettségit tenni németből(mert muszály és akarok is) és németországba dolgozni? :( plssss


2011. jan. 27. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Eleinte úgy tanulod meg a szabályokat, hogy "az "in"-t akkor használjuk, ha valamibe megyünk, ekkora tárgyeset áll utána, vagy valamiben vagyunk, ekkor pedig részes". Ezt sokat kell gyakorolni. Ennyi a nyitja a dolognak. Utána magától jönni fog, hogy ha én megyek, akkor tudom, hogy "ich gehe", aztán az iskolába, tehát "in", utána a nőnemű "Schule" tárgyesetben áll, tehát "in DIE Schule". Írj egy rakás ilyen mondatot, amit magadtól találsz ki. Az "an" és az "auf" között az egyik legjelentősebb különbség, hogy akkor "an", ha valami függőleges dologról van szó, "auf" pedig, ha vízszintes. Persze még nagyon sok eset van, ezeket meg kell tanulni, és aztán nagyon jól begyakorolni. Kérd meg a tanárodat, hogy magyarázza el, és/vagy másoljon neked listát ezekről, hogy melyiket mikor kell használni.

A "muszáj" szót pontos "j"-vel kell írni, a német "muss sein"-ból jött. Nem vagyok olyan, aki más mások helyesírásának kritizálásától érzi magát faszagyereknek, csak gondoltam megemlítem, még jól fog jönni :)

2011. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Iskolában nekem sem ment, ugyan ezekkel a problémákkal küzdöttem. Lehet nem ártana egy magán tanár amíg fel nem zárkózol.
2011. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. jan. 27. 20:33
 4/8 anonim válasza:

Szerintem nyugodj meg:)

Nem csak te vagy ezzel így, hogy egy kis idő kell a mondat átgondolásához,és kimondásához. Egyébként én is ezt gondoltam, de mégis a szóbeli nyelvvizsga meglett:P

Hmm az, hogy nem helyes a mondat, az szerintem nem okoz a németeknek sem. Vki azt mondta, hogy így is megértették őt. Plussz mi is magyarok vagyunk, magyarul beszélünk és olykor nekünk sem sikerül egy mondat:P:P Majd Deutschland-ba hozzászoksz folyékonyabban beszélni:)

2011. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy rosszul tanulod a nyelvet. Én mindigis ellene voltam annak, hogy bebiflázzuk a nyelvtani szabályokat, meg úgy tanuljuk a szavakat, mint a telefonkönyvet.

Meg kell tanulni németül gondolkozni, megérteni a nyelv logikáját.

2011. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha német tanárt keresel, írj privit!
2011. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, én is így voltam, aztán lenyelvvizsgáztam. Ennek még sokat kell érnie. Van négy éved az érettségiig.
2011. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tényleg nem könnyű nyelv, és szerintem nem mind1 hogy milyen a tanárod.De ha tényleg akarod sikerülni fog.


Én is 8.-os vagyok, német szakon szeretnék továbbtanulni, ezért az iskolámban külön előkészítőt tartunk.Rengeteg nyelvtani követelmény kell, és vannak társalgási témakörök is.Eddig is tudtam, hogy milyen nehéz a német, de most döbbentem rá igazán!Szerencsére van hozzá érzékem, nyaralásokon például mindig én szoktam beszélni, de ha van akaraterőd akkor biztos vagyok benne hogy neked is sikerülni fog.


Hallgass sok német szöveget, meg esetleg olvasgass német könyveket.Aztán egy idő után nem kell gondolkoznod a szabályokon, érezni fogod hogy a helyes, rááll a füled...És ne félj, ha kimész Németországba, úgy hogy már előtte is tudsz egy kicsit, akkor pár hónap alatt belerázódsz!Sok sikert!

2011. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!