Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az I hate to...

Mi a különbség az I hate to tell you that is awful és az I hate telling people unpleasant things között?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy miért ing-s alak a 2. mondat... és mit jelent?
2011. jan. 26. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem (bár nem vagyok "fluent", én így értelmezem):

Az 1. mondatnál nem szívesen mondod neki, hogy ez szörnyű (de azért megmondod), míg a 2. variációban pedig általánosságban beszélsz, tehát az elsőnél valószínűleg egy bizonyos dologra mondasz valamit. Pl. Hogy ízlik az ebéd? Nem szívesen mondom, de szörnyű.

Míg a másodiknál pl. utálok az embereknek nemet mondani, utálom mikor közölni kell az alkalmazottaimmal, hogy ki vannak rúgva, tehát a 2. mondat azt jelenti, hogy ez a dolog többször is előfordul (ezért a folyamatos jelenidő).

2011. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahaaa!!! értem már:) Nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm!:)
2011. jan. 26. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

A második mondat folyamatos jelenidő?!?! Hát akkor meg hol van a segédige?

2011. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Bocsi, én úgy emlékszem így hívták az iskolában.

Ugyan Angliában dolgozom, nem vagyok angoltanár, csak azt tudom leírni amit érzek, a nyelvtannal elég hadilábon állok, de itt úgysem ez számít :)

Lényeg, hogy a kérdező megértette a különbséget.

2011. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!