Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvi versenyeken (német,...

Nyelvi versenyeken (német, angol) a shzóbelizésnél milyen témákat kérdeznek?

Figyelt kérdés

pl.: család, szabadidő, ételek, bevásárlás, iskola...

Milyen témák vannak még?

a mi versenyünkön (győrben) 20 téma lesz. ötletek?

szombaton lesz és szeretnék felkészülni.

esetleg vannak tippeitek, mit lehet tenni ha pl. nem értem mit kérdeznek? mennyi időt kell beszélni az adott témáról?

mire vigyázzak?

ez a verseny német de gondolom az angolosoknál is hasonló témák vannak.


2011. jan. 25. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
lényegében olyan, mint egy nyelvvizsga, csak gondolom könnyebb ,mint a középfok. témák általában (német): család, munka/iskola, hobbi/szórakozás/szabadidő, környezetvédelem, időjárás, kommunikáció(ide tartozik a tv,internet, rádió, könyvek,...), sport, stressz, egészséges életmód, lakás, közlekedés,... msot ezek jutottak eszembe. Szerintem a legfőbb, h ne stresszelj, amikor beszélsz, egyébként ilyen versenyeken mindenki segítőkész, és hitt el, könnyű lesz. Legalábbis nekem ilyen élményeim voltak. Keveset kell beszélni vagy nekem tűnt kevésnek az idő, lényegtelen. Egyszerűen fogalmaznak meg mindent, szóval nekem nem volt olyan, amit nem értettem volna. De ha mégsem érted, én biztos visszakérdeznék sok sikert :)
2011. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
véletlenül nem a balassy? melyik suliba jársz és hányadikos vagy?
2011. jan. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de balassi és 6.
2011. jan. 28. 15:56
 4/5 A kérdező kommentje:
*8 bocsi
2011. jan. 28. 15:56
 5/5 A kérdező kommentje:
de nem én megyek hanem a fiam, a kérdést is ő írta:)
2011. jan. 28. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!