Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beszél itt valaki portugálul? :D

Beszél itt valaki portugálul? :D

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem:)
2011. jan. 22. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Éspedig?
2011. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából kiejtésbeli kérdéseim lennének mert azokat könyvből nem igazán lehet megtanulni. Például: a többesszám jelét ki kell ejteni ? ugyanez igeragozásnál pl a ser ige e/2-ben ÉS ott ki kell ejteni az s-t? és a tehno-ban (ter E/1 tnyo-nak vagy tenyunak kell ejteni?:D egyenlőre ennyi :D Köszönöm a segítséget:)
2011. jan. 22. 10:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Többes számnál és szó végén mindig ki kell ejteni az 's'-t. (ami ugye tudod, hogy európai portugálban 's' és nem 'sz?') A 'tenho'-ban pedig ki kell ejteni az 'e' betűt is, mivel hangsúlyos. (kb. tényu).

Egyébként ha nem vagy biztos a kiejtésben, keresd meg a szót ezen az oldalon: [link]

2011. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon sokat segítettél:) Igen tudom hogy S-nek kell mondani:D csak a francia példájára nem tudtam hogy ki kell-e ejteni:D És az oldalt is köszönöm:)
2011. jan. 22. 11:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha kérdésed van, még engem is kérdezhetsz:)
2011. jan. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szia:) A somos-t szomosznak kell kiejteni?:) Legalábbis a fenti oldal szerint:)
2011. jan. 22. 17:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocs, ebbe nem gondoltam bele, hogy ott valószínűleg brazilok által kiejtett szavak is lesznek. A brazil portugál kiejtése sokmindenben különbözik, pl. ott a szóvégi 's' nem 's', hanem 'sz' lesz (de ez nem igaz egész Brazília területére). Portugáliában a 'somos' kiejtése 'szomus'

Tehát lehet, hogy mégsem volt a forvo túl jó ötlet a részemről. Ehelyett sokat segíthetnek a kiejtés megtanulásában a zenék. A youtube-on sok Disney-dal van portugálul, felirattal. Csak ott is figyelj arra, hogy európai portugál legyen.

2011. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen én is a Disneys dalokat ajánlom, nagyon sokat hallgatom én is. Mi a somost szomusnak ejtjük. És a szóvégi o általában u (európai portugál). Egyébként honnan jött az ötlet, hogy portugálul tanulj? Egyedül próbálkozol vele?
2011. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
19:20 as tudnál nekem segíteni fordításba?
2011. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia, szívesen segítek, írj privibe!
2011. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!