Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomához milyen nyelvvizsga...

Diplomához milyen nyelvvizsga kell? nyelvvizsga kérdések?

Figyelt kérdés

2009-ben érettségiztem, emelt szinten németből. mivel elértem a 60%-ot, kaptam nyelvvizsgát is. ez jó a diplomához?mert hallottam valami olyasmit, hogy X évtől nem lesz jó, de ez rám is vonatkozik???2009-ben lettem egyetemista, ha ez számít.

nagyon remélem, hogy jó, nincs pénzem még egy nyelvvizsgára is...amúgy lehet olyat is, hogy tanfolyamra nem járok el, csak vizsgára?


és az számítana valamit, ha két nyelvből lenne nyelvvizsgám, a diplománál?

kösziii


2011. jan. 18. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, elvégre egyelőre az a szabály, hogy az emeltszintű vizsga nyelv esetén ha minimum 60%-os, akkor megvan a nyelvvizsgád. Szerintem ha ez meg is változik, a "régi rendszernél" attól még el fogják fogadni! (Nekem így ésszerű) Ha nyelvvizsgázni akarsz, senki nem kötelez arra, hogy járj előtte tanfolyamra, csak fizesd ki, és akár már a következő időpontra be is állíthatsz, a kutya sem kérdezi meg te hogyan készültél fel rá. Diplománál nem tudom számít-e, szerintem nem, de nem akarok hülyeséget mondani. Vannak olyan szakok ahol eleve 2 nyelvvizsga kell, ott biztosan.

Amúgy ha a helyedben lennék, és ismernék más nyelvet, akkor abból nyelvvizsgáznék, így van kettő, és akkor sincs baj ha véletlenül diplománál ne fogadnák el az érettségidet, mert ott van a másik! Persze kizártnak tartom hogy ne fogadnák el :S

2011. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

sajna csak németül tudok, de angolból ha felkészülnék (elég jó a nyelvérzékem), akkor elmennék nyelvvizsgázni is. bár ha így is-úgy is ki kell fizetnem a tanfolyamot, akkor inkább elmegyek, azt hiszem.


köszi:)

2011. jan. 18. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgádat most is el tudod fogadtatni, ha van. Be kell vinni a kapott bizonyítványt és ott lefénymásolják. Ha nem jó, akkor még van időd lerakni egyet. Ha elfogadják azt úgyis felvezetik ETR-be vagy NEPTUN-ba (nem tudom nálatok mi van).
2011. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell így is, úgy is elmenni nyelvtanfolyamra. Ha egyedül, otthon is fel tudsz készülni a nyelvvizsgára, akkor felesleges tanfolyamra költeni egy csomó pénzt. Elég drága a nyelvvizsga is.

Felvi.hu-n megnézheted, hogy a szakodnál, mi a nyelvvizsgakövetelmény. Szakleírásoknál le van írva, van olyan fül, hogy képzési és kimeneti követelmények. El kell, hogy fogadják az érettségit is, de én úgy tudom, hogy ki lehet kérni bizonyítványt is az érettségiről, hogy ne csak egy igazolásod legyen, de ebben nem vagyok biztos, mert én még a régi rendszerben érettségiztem, és nyelvvizsgékat tettem le.

Attól függetlenül pedig, hogy hány nyelvvizsga kell a diplomához, én javaslom, hogy angolból is tegyél le majd egyet, mert ma már az angolt mindenhova kérik! Majd mikor munkába akarsz állni, akkor fog számítani, nem a diplománál.

2011. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!