Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben mi a különbség a für...

Németben mi a különbség a für + Akkusativ és a Dativ között?

Figyelt kérdés
Már sokakat megkérdeztem, de mindenki csak hebegett-habogott...
2011. jan. 16. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A 'für'-nek csak Akkusativ a vonzata, Dativ nem!
2011. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, igen, tudom, csak arra gondoltam, hogy a "für + A" azt jelenti, hogy valakinek, és Dativ is azt jelenti...
2011. jan. 16. 18:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, amikor pl azt a mondatot, hogy 'Anyukám vett nekem egy macskát.', ki lehet fejezni úgyis, hogy 'Meine Mutti kaufte für mich eine Katze.' meg úgy is, hogy 'Meine Mutti kaufte mir eine Katze.'??
2011. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan. Mi a különbség?
2011. jan. 16. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:

A fenti példában semmi.

De magyarban is van ilyen. Elég ha csak a rokonértelmű szavakra gondolsz. Két különböző szó, de mégis ugyan azt jelenti.

2011. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

aztán amikor majd tanulod a vonzatos igéket

nem mindegy pl. h sich interessieren für+A--> érdeklődni vmi iránt. ehelyett nem írhatod datívval!

2011. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem inkább Dativval mondják a németek,a für+A-ot inkább talán akkor,ha hangsúlyozni akarják,h a te részedre...talán :D
2011. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Tudom, hogy kicsit késett a válasz, de hátha mást is érdekel.

Én sem vagyok német tanár, de jelenleg németben vagyok, és egy itteni nyelvtanár igazolt: ez teljesen igefüggö. Van egy jó halom vonzatos ige, ott jelezve van, ha csak az egyiket hasznalhatod, de alapból szinoním.

Pl.

csak für+A:

Ich habe etwas für dich.

csak Dativ:

Ich sende meiner Freundin ein Email.

Ich zeige meinem Freund ...

Ich wünsche dir ...

mindkettö:

pl. kaufen, male


Ez már csak saját megfigyelés, de ha az igéböl nem egyertelmü, hogy miröl is van szo, akkor kell hozza egy tárgyeset is, ami miatt leginkabb csak Dativot hasznalhatsz utana, maradva a példáknál:

festeni régen csak képet festhettek, ezért nem fontos hogy mit, csak hogy kinek. De kívánni, mutatni, adni már sok mindent lehet. : ) Igaz, venni is..


Egy biztos, sajnos meg kell tanulni, mert itt kinn már volt probléma, hogy azért nem értették meg amit mondok, mert für-t hasznaltam ott, ahol nem lett volna szabad.

Üdv!

2012. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Für" -t csak és kizárólag akkor használunk, amikor a mondatban fontos szerepet kap,hogy valakinek a részére, valaki számára vettek például valamit.
2014. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!