Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi értelme van nyelvet tanulni...

Mi értelme van nyelvet tanulni? (angol, német)

Figyelt kérdés
Ha ki megy valaki külföldre, akkor visz magával szótárt és ennyi. Mi értelme tudni fejből?
2011. jan. 15. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt komolyan kérdezed?! Egyrészt, akik ma gyerekek s fiatalok, holnap már nem mennek nyelvtudás nélkül semmire. Minden angolul van szinte... legyen szó számítógépes játéktól kezdve filmeken át mindenig! Meg az emberek nem csak amiatt tanulnak nyelvet, hogy 'majd kimegyek külföldre', hanem kell munkához is, itthon. Az, aki tud nyelveken beszélni, sokkal tájékozottabb is. Véleményem szerint, ami tanulással kapcsolatos, az sohasem felesleges. Amúgy meg, próbálj meg szótárral kimenni külföldre. Egy értelmes mondatot sem fogsz tudni kinyögni nyelvtanulás nélkül. Csak szavakat tudsz majd, ráböksz a szótárra és odanyújtod a külföldinek, így hangozna körülbelül: Bocsánat én nem beszél ez nyelv mert gyerekkor nem kezd el tanul angol.

(Bocsánat, nem beszélem ezt a nyelvet, mert gyerekkoromban nem kezdtem el angolt tanulni...)

Kb. úgy hangzana, mint ha a sza.r Google fordítóból olvasnád, ami szintén csak szavakat fordít...

2011. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegény Lomb Kató, ha élne...

Látod ez a baj, a politikusok is így állnak hozzá, nem tanulnak nyelveket!

Azért, mert egy emberiség vagyunk, és minél több embernek érted a gondolatait, annál jobb. Van neked külföldi rokonod? Talán nincs, de nem zavarna, hogy soha nem tudnál vele kommunuikálni? Külföldön meg több kell, mint a kézzel-lábbal mutogatás. A szótráod ötleted meg egy vicc, te sem gondolhatod komolyan. Megosztom veled Lomb Kató egy történetét, ami egy angol fiúról szól, aki szerelmes volt egy kislányba, de nem tudta, hogyan valljon szerelmet, ezért szótrához folyamodott. Kiszótárazta a szavakat, és leírta:


Te tetszel nekem, de én nem tetszem neked.

You like me but I dislike you.


Ha tudsz angolul, tudod, hogy ez pont az ellenkezőjét jelenti annak, amit a fiú akart.


Ráadásul a szótrából nemcsak a nyelvtant nem tudod meg, hanem a kiejtést sem. Ez pl. az angolnál is elég nagy baj, de egy oroszt szót például kiolvasni sem tudnál.


Miért pont az angolt meg a németet hoztad fel egyébként?

2011. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Milanna válasza:
100%

Szia, en a magyaron kivul meg negy nyelven beszelek folyekonyan. Nekem nagyon jo erzes, amikor tudok kulfoldieknek segiteni a sajat anyanyelvukon, amikor szinte barkivel szoba tudok elegyedni a repulon, amikor sok emberhez a sajat nyelven tudok szolni, es nem utolso sorban kulfoldon is maskepp neznek rad es maskepp bannak veled, ha az o nyelvukon probalsz szolni.

Tehat azontul, hogy megkonnyited masok dolgat, megkonnyited a sajatodat is. Kezdj el tanulni valamilyen nyelvet, es amint eljutsz arra a szintre, hogy onnaloan fogsz tudni hosszabb mondatokat alkotni, azonnal megerted.

2011. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

szótárral..te jó ég...Tegyük fel, kint dolgozol külföldön, anélkül hogy tudnál valamilyen nyelven. 1. szerinted felvesznek bárkit bárhová dolgozni csak úgy, hogy az adott nyelven annyit se tud kinyögni, hogy "szia"?

2. nem tudom, lehet hogy te nem jársz nyitott szemmel, de miap láttam egy hirdetést egy ruhaboltban MAGYARORSZÁGON: "eladót felveszünk angol nyelvtudás előny" és valljuk, be, azért ez nem egy karrier..

3. te azt hiszed a nyelvtanulás csak abból áll hogy egy csomó idegen szót bemagolsz? Hány éves vagy, őszintén, 10?

4. ha külföldön bajba kerülsz és mondjuk hirtelen mentőt kell hívnod, vagy segítséget kell hívnod, kilapozod a szótárból??

2011. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk alap szinten

van

2018. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!