Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy zajlik egy középfokú...

Hogy zajlik egy középfokú szóbeli nyelvvizsga? Nektek mi volt a témátok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
nagyon sokban függ a nyelvvizsga típusától. én telc-nél voltam, ez páros nyelvvizsga. először volt pár mondat elbeszélgetés, amit még nem értékelnek, csak oldja a feszültséget. aztán 2 téma közül választhatsz, amiről egy kb 1 perces prezentációt kell tartanod, tart egy ilyet a társad is és az egymás prezije végén fel kell tenni pár kérdést a másikéhoz kapcsolódóan. a 2. részben egy cikket megkapunk mindketten és arról kell beszélgetni, elmondani a véleményünket, stb. a 3. részben pedig egy adott szituációt kell előadni együtt.
2011. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj középfokon semmi nehezet nem kérdeznek, nagyon divatos a környezetvédelem, az internet, a család egy örök amit valami mázlista mindig kifog, sport. Tényleg attól is függ milyen nyelvizsga páros vagy olyan ahol egyedül beszélgetsz a tanárral
2011. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én Origo-son voltam. Ott nem lehetett témát húzni, hanem a vizsgáztató kérdezett. Általában mindig saját magadról kell beszélni, ezzel szerintem oldja a benned lévő feszültséget.. majd a családról iskoláról.. nagyon fontos, hogy a jövődet mindenképp megkérdezik! és a hobbidat. Természetesen más témákból is fel kell készülnöd, de általában ezeket szokták kérdezni. Majd húzol egy szituációt és 2 képet. A 2 kép közül választanod kell egyet, majd arról beszélni később elvonatkoztatni a képről.
2011. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tőlem azt kérdézték, hogy hol lakok, hogyan megygek iskolába és mi szeretnék lenni, ha nagy leszek és miért az.

(Origo nyelvvizsga)

2011. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én BME-sen voltam, ott először magamról kellett beszélni, kérdezgettek, aztán képekről (asszem valami család volt), meg egy ilyen szituáció,. amit a vizsgáztatóval kellett eljátszani.
2011. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én ECl-re gondoltam, ott ha jól tudom párokban vagyunk, és azt hiszem listening is van:/
2011. jan. 15. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Ott is van egy feszültségoldó beszélgetés a pároddal (de a levezető vizsgáztató navigál), majd szintén a pároddal beszéltek egy a vizsgáztató által megadott témáról (pl. család, sport, stb.) és a végén egy képmontázs alapján egyedül kell egy témáról beszélned. A levezető néha kérdez. A témák meg vannak adva, hozzáférhető. [link]

Amúgy barátságos (főleg ha nem stresszel, hogy az egész produkciót felveszik)

2011. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!