Az eszperantót tényleg meg lehet tanulni 3 hónap alatt?
De mihez kellene? Mert ha később nem használod akkor szerintem semmi értelme.
A diplomához pedig már nem számítják be.
Figyelj csak, utolsó, az egyetemet ne fikázd és az eszperantót főleg ne. Majd ha kitalálsz egy jobb nyelvet, akkor oszd az észt! Amikor elkezdődött a mozgalom, elég hamar végigsöpört a világon, és ha nem lettek volna a világháborúk, könnyne lehet, hogy ma ez lenne a lingua franca az angol helyett. Régen nagyon sokan tanulták, amikor az angol helyzete még nem volt ennyire kizárólagos.
Az egyetemekről meg annyit, hogy tudtommal mindenhol elfogadják...
A kérdezőnek meg üzenem, hogy szerintem meg tudja csinálni. Ez az a nyelv, amit magától is megtanulhat az ember. Javaslom, hogy nézzen el az eszperanto.hu-ra vagy vegye fel a bolttal a kapcsolatot, nagyon segítőkészek.
Tényleg meg lehet, de számíts rá, hogy vannak olyan személyzetisek, akik egyből kidobnak egy olyan önéletrajzot, amiben benne van az eszp (vagy a lovári) nyelvvizsga.
3 hónap alatt egyébként angolul is meg lehet tanulni, ha az ember reggeltől estig tanul, és lehetőleg nyelvterületen van. Az eszpet röhögve meg lehet tanulni 3 hónap alatt, de aztán gyorsan el is felejted, mivel semmire sem tudod használni.
Az eszppel az a baj, hogy nemcsak kis nyelv, hanem nulla méretű nyelv, SEMMI sincs eszp nyelven. Valószínűleg a szlovénok, lettek vagy észtek sincsenek többen, mint az eszperantó beszélők, de azoknak legalább saját országuk, történelmük és irodalmuk van, és aki azokon a nyelveken tud, annak van mit olvasnia, van miben elmerülnie. Szemben az eszperantóval.
Megint csak nem igaz, ugyanis abban az időben, amikor a legfelkapottabb volt a nyelv, rengeteg világirodalmi művet lefordítottak, sőt (kapaszkodj meg) van olyan mű is, amit eleve eszperantó nyelven írtak!!! Vagyis VAN saját irodalma. Emellett elolvashatod a Toldit, a János Vitézt, a Bibliát (!) és még sok mást: [link]
...és előbb érdeklődni kéne, és akkor nem adnál téves információkat.
ma 09:51
Miért olvasson valaki eszpül olyasmit, ami létezik magyarul vagy angolul is?
Miért olvas bárki is angolul valamit, ami étezik magyarul is? A legtöbb könyv márpedig ilyen.
A válasz: nyelvgyakorlás céljából.
"Miért olvas bárki is angolul valamit, ami étezik magyarul is? A legtöbb könyv márpedig ilyen."
A legtöbb? Viccelsz? A legjobb szakkönyvek angolul vannak, mert a világpiacra készültek. Magyarul vagy nem jelennek meg, vagy később, és a fordítások is gyakran gyengék. Emellett vannak angol klasszikusok is, eredetiben jobbak, mint fordításban.
Nagyon is előfordulhat, hogy valaki angolul olvas, mert egy szöveg csakis angolul fordul elő. Ugyanez nincs az eszperantóval.
Egyébként számomra nehéz elképzelni, hogy valaki elvégez egy egyetemet úgy, hogy nem kénytelen 3-4 nyelven szakirodalmat olvasni közben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!