Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy olasz nyelvet...

Francia vagy olasz nyelvet tanuljak? (részletek lent)

Figyelt kérdés

El kéne döntenem, hogy melyik nyelvet tanulom másodiknak az angol mellé.

Jó lenne, ha a jövőben külföldre mehetnék dolgozni, élni, de sajnos ezt nem igazán lehet úgy előre eldönteni.

Viszont nagy átlagban azt hallom, hogy a franciák bunkók és beképzeltek az olasz meg kedvesebbek.

Szerintetek érdemes lenne inkább az olaszt választanom?

Másfelől viszont az Unió második hivatalos nyelve a francia (fordító,tolmácsnak készülök).

Tudom, hogy úgyis nekem kell eldöntenem végül, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Indoklással. (és ne feltételezésen alapuljon)


2011. jan. 5. 16:48
 1/8 anonim válasza:
100%
szerintem tanuld a franciát, most én is azt tanulok és tényleg szép nyelv, ja és sokan beszélik.
2011. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Condor68 válasza:
100%
Ha tolmácsnak készülsz, akkor már kellene tudnod milyen nyelvet akarsz tanulni. Egyébként ne az alapján dönts, hogy mit hallottál a népről, akinek anyanyelve. A francia valóban a diplomácia nyelve, és a világon sok helyen beszélik, Európán kívül is (Ázsiában, Közép-Amerikában, Afrikában sok országban hivatalos nyelv). Ez feltétlenül mellette szól, de valóban Neked kell döntened. Azt meg ne hidd el, hogy a franciák bunkók, én például több kedves franciával találkoztam, mint olasszal.
2011. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már korábban döntöttem a francia mellett, csak most egy kicsit elbizonytalanodtam a véleményeket olvasva az emberekről.

Egyébként elvileg nem kellett, hogy tudjam. Bár korábban is utánanézhettem volna, de most vagyok elsős egyetemista és 2010 őszén tudtam meg,hogy két nyelvből kell tanulni majd a fordítás-tolmácsolást (még van időm a fordító szakig nyelvvizsgázni).

2011. jan. 5. 17:05
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Hát én is a franciát mondanám, mert sokkal többre mész vele. Ennek ellenére nekem nem tetszik, mint nyelv :)
2011. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kanóc ***** válasza:
32%

Két érv az olasz mellett:

1. Olaszország közelebb van. (Na jó, ez kicsit passé a mai repülős világban)

2. Az olasz nyelvkönyvek általában jobbak. A legjobb nyelvkönyv, amivel valaha is találkoztam, az a Katerinov féle La lingua italiana.

2011. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Franciát.


1. Közelebb van az angolhoz, elég könnyű angol után. Az olasz távolabb van.

2. A franciát sokkal több helyen használják: Európán kívül a Közel-Keleten, Afrika jelentős részén, DK-Ázsiában

3. A franciának jelentős nemzetközi presztízse van, szintén jelentős tudományos, gazdasági és kulturális háttere. Az olasz mindezeken a területeken gyengébb.

4. A franciát a jelentőségéhez képest kevesen tudják. Ugyanis a franciáról az a (téves) elképzelés terjeng, hogy nagyon nehéz, miközben az olaszról az a (szintén téves) közhely, hogy borzasztó könnyű. (Egyébként kb. egyforma nehezek.) Az olasz divatnyelv, tízezrek tanulják Magyarországon tök értelmetlenül. A franciát sokkal kevesebben, mert nem divatos, meg "bunkók a franciák" stb.


"azt hallom, hogy a franciák bunkók és beképzeltek az olasz meg kedvesebbek"


Ez egy gyerekes szempont ahhoz képest, hogy éppen azt mérlegeled, hogy mire szánj több száz órát az életedből, és esetleg még pénzt is.

2011. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem divatnyelv az olasz, sőt mostanában egyre kevesebben tanulják, nem tudom miért kell ennyire lehúzni...szerintem tanuld azt amelyik jobban tetszik és kész
2011. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így voltam.Nem tudtam eldönteni hogy az olaszt vagy a franciát tanuljam.Először az olasz mellett döntöttem,mert ott van ismeretségünk,és édesanyám is tud olaszul.Végül inkább a franciát választottam.Igaz hogy az olasz nyelv jobban tetszik mint a francia,de viszont Franciaország szerintem szebb,és gazdagabb.És ugye Uniós nyelv a francia.Úgy hogy ezért választottam a franciát.Ha a franciát megtanulom középfokúra,utána jöhet vagy a spanyol vagy az olasz ezt is el kell döntenem,de először meg tanulom a franciát.Tehát a franciát ajánlom.
2014. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!