Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Primary, secondary, tertiary...

Primary, secondary, tertiary stress az angolban. Hogyan ismerem őket fel?

Figyelt kérdés
Lesz angol nyelvészetből egy vizsgám, és ezt a részt nagyon nem értem. A vizsgán a feladat úgy néz ki, hogy vannak megadva szavak, és a szótagokat kell beszámozni (0=unstressed, 1=primary, 2=secondary, 3=tertiary). Azt értem, hogy 0 az a szótag, amiben schwa van, 1 pedig az, ami a főhangsúly, ezt jelzik a szótárak is. De a másik kettőt hogyan ismerem fel?
2011. jan. 3. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak nem Törkenczynél lesz vizsgád 5én?
2011. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5-én lesz, de nem nála, őt nem ismerem :) tudnál segíteni nekem?
2011. jan. 3. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, ne haragudj, de az az igazság, hogy én sem értem. Azért is írtam be, hogy később megtaláljam a kérdést, hátha jön rá értelmes válasz. De sebaj, akkor majd együtt szívunk 5én, csak más tanárnál ;)
2011. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Hm. most találtam egy egész jónak tűnő anyagot itt a stress-ekről. Még csak átfutottam, de úgy tűnik, hogy itt elmagyarázza.

Én eddig még csak annyira jutottam, hogy valószínűnek tartom, hogy amelyik szótag előtt van felül aposztróf, az a primary stress. És hogy ha előtte van még egy ilyen aposztrófos cucc alul, az a secondary. De hogy mi a tertiary, és hogy miben különbözik a no stress-től, azt nem tudom. De mondom, ne vedd szentírásnak, ez csak a következtetésem a példák alapján. Inkább olvasd el, amit küldtem.

2011. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hehe, ezt ismerem, többek közt a tanárom írta :) elvileg veheted szentírásnak nyugodtan... csak jó lenne meg is érteni és fel is fogni, ami itt le van írva...
2011. jan. 3. 15:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, ez esetben imádom a tanárodat! Baromi sokat segített az anyag! Igazán irigyellek.
2011. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szerintem is nagyon jó anyag, csak ez a rész nem akar letisztulni... :)
2011. jan. 3. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!